ביקורת קסדה מלאה FOX RPC

קסדת אופניים מלאה ( FULL FACE ) הינה מוצר בו אני משתמש לפחות פעם בחודש.

מידי מספר שבועות אנו אוהבים לרכב על המסלולים בצוק מנרה. זאת כדי להזכיר לנו מהירות ותלילות מהי. כמו כן ישנם מספר מסלולי אינדורו שחבישת קסדה מלאה בהן בהחלט מוסיפה לתחושת הביטחון.

השנה לפני החופשה השנתית במורזין, החלטנו לקחת איתנו קסדות מלאות חדשות למבחן. לשם כך יצרנו קשר עם אדי הבעלים של FOX HEAD ISRAEL, אשר צייד אותנו בקסדות RAMPAGE PRO CARBON  MIPS. ראשית עלי לציין כי הביקור בחנות הינו סוג של חוויה. לרוב אנו רגילים לחנויות בתחום האופניים. בהן יש בליל של חברות ומותגים. אך כאן מדובר בחנות היבואן בה תוכלו למצוא שפע של ציוד של חברת FOX מאופניים ועד אופנועים.

יבואן: http://www.foxheadisrael.com/   רחוב מנחם בגין 92, ת"א. 036345454.  מחיר מבצע לקוראי האתר: בין 1700ש"ח (דגמי 2016) ל-2000ש"ח (דגמי 2017).

נתונים יבשים:

 • משקל: 1145 גרם.
 • פתחי אוורור: 17.
 • הגנות: מעטפת קרבון בשילוב EPS impact foam.   כמו כן מערכת MIPS.
 • ריפוד פנים נתיק לניקוי ויבוש.
 • וייזור מתכונן.
 • רצועת סגירה בשיטת Double D.
 • תיק נסיעות כלול.

התרשמות ראשונית:
הקסדה משדרת איכות מרמת גימור הצבע ועד לתפרים של הריפוד. מערכת ה – MIPS ממוקמת מתחת לריפודים כך שכלל לא רואים אותה וזאת בניגוד לקסדות אחרות שנבחנו השנה. אחד הדברים שהרשים אותי הוא כיסוי רשת המתכת שיש על כל פתחי האיורור, אלה עשויים בקפידה והרשת מספיק צפופה כדי למנוע מעצמים להכנס דרכה אך מספיק נוחה לניקוי כך שלא ישארו בה שאריות בוץ או אבק.
מבחינת מידות אני בדרך כלל חובש קסדות XS או .S גם לפי האתר של FOX זו המידה שמתאימה לי. לאחר מדידה ראשונה על הראש ההרגשה הינה כי הקסדה יושבת על הראש בצורה נוחה. הריפודים נמצאים במקום, לא לוחצים ולא רופפים. יש לציין כי יש מידה של חופש לקסדה וזאת עקב מערכת ה MIPS. משהו שיש להתרגל אליו בכל הקסדות החדשות והדבר לא הורגש או הפריע ברכיבה.
הדבר המיידי ששמתי אליו לב לאחר חבישת הקסדה הינו כי שטח הראות גדול בהרבה ממה שהייתי רגיל אליו מהקסדה הנוכחית שלי (TLD D3).
רצועת הסגירה פשוטה יחסית בשיטת Double D. הייתי שמח לחידוש כאן בעיקר סביב העובדה שלחברה יש קסדות עם אבזמים מגנטיים. אני מקווה שזה ייכנס בדגמים חדשים יותר, אלא אם כן יש שיקול בטיחותי שאינני יודע עליו, שמונע את זה.

בשטח:
כפי שציינתי קודם, הקסדה נבחנה בשבוע רכיבה רציף בבייק פארקים של צרפת ושוויץ. בכמות רכיבה ששווה בארץ למספר חודשים. כמו כן נבחנה בכל מזג אוויר. בגשם, בוץ ואף מספר ימי חמסין. מה לא עבר עלינו בשבוע הזה…
הקסדה תיפקדה בצורה טובה מאוד לאורך כל תקופת המבחן. לא זזה מהראש בקפיצות ובדרופים. לא זזה בברייקינג-באמפס הרבים שנמצאים במסלולים הראשיים והרגישה ממש נוחה על הראש. הריפודים מאוד נוחים ומאוד מאווררים. צריך לציין כי יקח להם מספר ימים לקבל את הצורה של תווי הפנים שלכם, בימים הראשונים חבישה והורדה של הקסדה היו מעט קשים. אך לאחר מכן הכול מתיישב במקום. הקסדה מרגישה מאוד קלה על הראש ולכל אורך המבחן לא הורגשה אי נוחות. בימים הגשומים והבוציים ביותר לא חדרו גשמים לפנים הקסדה ברמה שהדבר הפריע לרכיבה ובימים החמים ביותר פתחי האוורור תרמו מאוד לקירור הפנים והראש בכלל.
מבחינת התאמת משקף אבק ( GOOGLE ) לקסדה אין בעיה להשתמש במותגים שונים, זאת תודות למפתח הראיה הגדול. הדבר היחיד שהפרע לי הוא שגם כאשר הוויזור נמצא במצב הגבוה ביותר, לא ניתן להניח משקף בזמן מנוחה על "המצח" של הקסדה, מתחת לוויזור. ומצאתי עצמי מוריד את המשקף לגמרי. (בגדול, זה שטויות.)


מבחינת ניקיון הקסדה לאחר רכיבות בבוץ, החלק החיצוני ניתן לניקיון באופן פשוט עם מטלית. והריפודים הפנימיים ניתנים לניתוק לצורך רחיצה וייבוש. את פתחי האוורור ניקיתי בעזרת זרם מים ומעבר עם מטלית. באופן כללי פנים הקסדה התייבש באופן די מהיר.

סיכום:
ה FOX RPC הינה קסדת קרבון המשלבת מספר טכנולוגיות הגנה ועומדת בתקנים המחמירים ביותר. בנויה מחומרים קלים, מאווררת , עיצוב מודרני ופשוט מרשימה. אם אתם מחפשים קסדה חדשה או שסתם רוצים להתפנק הייתי מכניס אותה לרשימת השיקולים שלכם.
פלוסים:

 • עיצוב.
 • נוחות והגנה.
 • שטח ראייה רחב.

מינוסים:

 • קשה לבחור ממבחר הצבעים והדוגמאות המדהים.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

1 Comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*