ביקורת תיק רכיבה שורש RIDE

האביב עבר כל כך מהר. הקיץ כבר פה.

מעבר להופעת מרבדי הקוצים הרבים במסלולי הרכיבה השונים, הטמפרטורות המשיכו לעלות והביאו לכך שמצד אחד התחלתי את הרכיבות בשעה יותר מוקדמת ומצד שני מצאתי עצמי שותה יותר ויותר בכל רכיבה. לשמחתי, החבר'ה מחברת שורש שלחו לנו למבחן את דגם ה- RIDE שנפח המימייה המוצהר שלו הינו 3 ליטר.

יצרן: שורש מחיר: 479 ₪

נתונים:

 • נפח תיק 15 ליטר.
 • נפח מימייה 3 ליטר, קשית שתיה מצופה בד.
 • שסתום שתיה נשיכה.
 • התיק עשוי ניילון קליל והינו עמיד בקרעים.
 • רצועות כתף מרופדות.
 • תמיכה לגב מרופדת ומאווררת.
 • שתי נקודות סגירה, חזה ובטן. (סגירה באבזם לניתוק מהיר)
 • חמישה תאי איכסון. (2 תאי רשת צד, 2 תאים גדולים, ותא בינוני במרכז)
 • אזור לאיכסון קסדה/ מעיל. (מאובטח ברצועות עם אבזמים)

התרשמות ראשונית:

תיק 15 ליטר הינו תיק גדול וצריך להבין זאת. כאשר קיבלתי לידי את התיק והעברתי אליו את כל הציוד שאני בדרך כלל לוקח (כלים, פנימית, סט לתיקון פנצ'רים משאבה וחטיפים) גיליתי שיש לי עוד הרבה מקום בתיק. כמה מקום? ברמה שהצלחתי להכניס לתוכו פק"ל קפה שלם על אריזתו.

הדבר הביא אותי לעשות סקר קטן בקרב הרוכבים שפגשתי ביערות השונים (אילו שראיתי שיש להם תיקים גדולים) לגבי מה הם לוקחים איתם לרכיבות. גיליתי כי מרביתם לוקחים מספר סטים של בגדים להחלפה ועד לדברי מזון שונים ומגוונים, כמובן שזה בנוסף לכלים, פנימיות ומגבונים לחים.

למרות נפח התיק הגדול, ואולי בניגוד אליו, התיק עצמו מאוד קל. הניילון ממנו עשוי התיק דק וקליל, אך מצד שני גם חזק ועמיד לקריעה. מספר רוכבים שבמהלך המבחן ביקשו להחזיק את התיק הופתעו גם הם ממשקלו הנמוך.

ריפוד הגב נוח מאוד ובנוי בצורה שמאפשרת לאוויר לנוע דרכו לצורך אוורור ונדיפות גבוהה של זיעה מאזור הגב.

לתיק יש שני אבזמי סגירה. בחזה ובבטן. כאשר שורש ניצלו את רצועות הבטן לייצר שני תאי איכסון לגישה מהירה לחטיפים וכדומה. הרצועות ניתנות לכיוונון ואת שארית הבד ניתן לקפל ברצועות גומי התפורות לרצועה.

שקית מים:

לא נחזור שוב על הטכנולוגיות השונות אשר שורש שילבו בשקית המים שלהם לצורך עמידות בבקטריות ולניקוי מהיר. אך יש לציין כי למרות שהנפח המוצהר של המימייה הינו שלושה ליטרים, לדעתי מאחר ואין לה תפר הפרדה פנימי, בפועל ניתן לשים בה אפילו 4.5 ליטר בקלות. רק תזכרו שאתם סוחבים זאת על גבכם.

בשטח:

אתחיל ואומר כי אני בתור רוכב כנראה איני קהל היעד של תיק זה. לסגנון הרכיבה שלי ולרכיבות אותן אני מבצע לא השתמשתי בנפח האיכסון הרב שהתיק מציע, אך נהניתי מאוד מהיכולת לקחת מלאי מים גדול. לדעתי התיק מיועד לטיולים ארוכים. בהם באמת צריך לקחת מזון ציוד וביגוד חלופי, או לחליפין לרוכבים שאוהבים לקחת איתם הכול.

ברכיבות עצמן התיק היה נוח על הגב ורצועות הכתפיים הרחבות עזרו בחלוקת המשקל. האבזמים על אף שהם פשוטים, נוחים מאוד לשימוש ולא הורגש לחץ מסוים באזורי הסגירה (בחזה ובבטן). אורך הרצועות מאפשר גם לאנשים כבדי משקל לסדרן כך שלא יפריעו.

מבחינת נפח המים כבר ציינתי שנפח שקית המים גדול בהרבה מזה המוצהר, אך כאשר ברכיבות הראשונות מילאתי את המימייה כמעט עד סופה, הרגשתי היטב את המשקל הנוסף. מאוד מהר הבנתי עד איזה נפח כדאי לי למלא כך שיהיה איזון טוב מבחינת משקל ועדיין שהמים יספיקו לכל אורך הרכיבה.

בחלקי רכיבה טכניים לא הורגש כי התיק מקפץ יותר מדי או מפריע לתנועות הגוף. כמובן שהוא מורגש כי הוא עליך ומכיל מים וציוד, והוא יותר מורגש מתיק גב קטן או תיק מותן. אך עדין לא שיניתי את סגנון הרכיבה או ויתרתי על אלמנטים במסלול.

סיכום:

ה-  RIDE  הינו תיק רכיבה בנפח גדול, 15 ליטר, אם אתם מחפשים תיק עם נפח אhכסון ונפח שקית מים גדול, שווה שתשקלו תיק זה כאחת האופציות שלכם. התיק עשוי מחומרים קלים וחזקים, שופע אזורי אכסון נפרדים, ובעל יכולת התאמה לגוף. מבחינתי עוד מוצר טוב מבית היוצר של חברת שורש.

פלוסים:

 • נפח מימייה גדול.
 • חלוקה טובה של תאי אכסון.

מינוסים:

 • נפח אכסון גדול שלא תמיד מנוצל.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*