מבחן תיק שורש RAPID

תיק רכיבה צריך לשמור על האיזון בין מקום לאיכסון אביזרים וכלים ובין כמות המים שמאפשר לשאת.

לאורך השנים גיליתי שחברות רבות מגדילות בהתאמה את נפח האיכסון לנפח המימייה ואין זו תמיד התוצאה או הצורך אותם הרוכבים מחפשים. הרבה פעמים מקבלים תיק בעל נפח איכסון הרבה יותר גדול מהדרוש מה שמקנה לתיק לרוב מראה גדול ומגושם. כמו כן רוכבים ומתחרים רבים מאכסנים ציוד וכלים על האופניים לצורך שליפה מהירה ועל כן מעדיפים לקחת לרכיבות/ תחרויות פחות ציוד על גבם.

בחודשים האחרונים אני רוכב עם תיק ה RAPID של חברת שורש (SOURCE ) הישראלית.

נתונים והתרשמות ראשונית:

  • נפח מימייה: 2 ליטר.
  • אזורי איכסון: ארבעה (נרחיב על כך בהמשך)
  • סגנון סגירה: רצועת מותן ורצועת חזה.
  • גב התיק והביטנה מרופדת ותפורה מבד רשת דבר המאפשר אוורור ונוחות.
  • צבעים: שחור, סגול, כחול, כחול כהה.
  • מחיר: 329 ש"ח.

מי שמכיר את התיקים של שורש יודע שהם מורכבים רובם מניילון עמיד בשונה מחלק מהחברות בשוק אשר משתמשות בפוליאסטר. השימוש בניילון מאפשר לתיקים של שורש להיות מהקלים ביותר תוך שמירה על חוזק המעטפת החיצונית. יש אשר פחות יאהבו את מראה הניילון מאחר וזה נוטה להיות "נוזלי" כאשר התיק ריק מתוכן.

מבחינה ראשונית נראה כי התיק מאפשר את מירב הכיוונונים אותם צריך לתיק מסוג זה. הידוק רצועת הבטן והחזה ניתנות לכיוונון בצורה פשוטה ואת שאריות הרצועה ניתן לגלגל ולאזוק בעזרת חלקי גומי התפורים לרצועות. יש לציין כי אני בחור רזה ונראה שאורך הרצועות יכול להתאים גם לרוכבים כבדי משקל אך כמו כל מוצר אותו אנו בוחנים, אנו ממליצים תמיד, בידקו בחנות כי אכן מתאים למידותיכם.


מבחינת תאי איכסון, לתיק תא מבודד לשמירה של המיימיה אשר בתחתיתו חור לאוורור וטיפטוף הלחות המצטברת. כמו כן מתא זה אפשרות לחיווט פנימי של צינורית השתיה לכל אחת מרצועות הכתף של התיק.
לתיק ארבעה אזורי איכסון. תא במרכז התיק המתאים לאיכסון פלאפון ומעט ציוד. שני תאי רשת פתוחים בצידי רצועת המותן לשליפה מהירה של חטיפים, ג'ל וכדומה. יש לזכור כי לתאים אלו אין אפשרות סגירה, אז את המפתחות של הרכב כנראה שכדאי לשים במקום אחר.

כמו כן לתיק מחובר פאוץ' נתיק לאכסון כלים, פנימיות, מזון וכדומה. העובדה שחלק זה נתיק מאפשרת במידה ותרצו לצאת לרכיבה עם התיק בצורה מינימאלית.

כך שיכיל בעיקר מים. מעבר לכך, האזור בין הפאוץ' לתיק מאפשר לשים בו מגנים, מעיל מגולגל ואף קסדת חצי.

הכנת התיק לרכיבה:
כיוון רצועות התיק נעשה בצורה פשוטה וקלה. למעשה לתיק יש שתי רצועות כתף, רצועת מותן ורצועת חזה. בכל הרצועות לאחר התאמתן, שארית הרצועות גולגלו לתוך חלקי גומי יעודיים. תכונה מעניינת שמצאתי הינה כי רצועת החזה מחוברת בכל צד של רצועות הכתפיים, על גבי מסילות כך שאפשר לכוון היכן בדיוק הרצועה חוצה את החזה ולא תפריע ברכיבה. כמו כן ברצועת החזה ישנה לולאה מגומי אשר שימשה אותי ברוב הרכיבות לשמירה על משקפי השמש, בזמנים שלא השתמשתי בהם.


מילוי המיימיה פשוט ונוח כמו בכל המיימיות של שורש. המיימיה בעלת פתח גדול המאפשר מילוי מהיר ובעת הצורך הניקוי פשוט. המיימיה עשויה מחומרים השומרים על טריות המים ומונעים יצירת בקטריות ועובש. בתחתיתה חיבור מהיר לצינורית השתייה וניתן לנתקו לשם אכסון במקרר. בתיק, המיימיה ממוקמת בתא יעודי וניתנת לקיבוע כך שתשאר במקומה ללא תזוזות מיותרות. הצינורית יוצאת מאזור הכתף ומעוגנת בכתפיה הנגדית, לחלק יעודי. העדפה אישית שלי (ניתן לראות בתמונות), הינה לא לעגון את הצינורית באופן זה, אלה פשוט להכניס את הצינורית מאחורי רצועת הכתף מהצד ממנו היא יוצאת. מצאתי שזו פשוט דרך מהירה יותר להגיע לצינורית ביד אחת.


מבחינת מקום לכלים וציוד, העברתי את כל הכלים שלי (משאבת CO2, מולטי-טול, משאף, שקית, תמרים, סט תולעים ומברגים לתיקון פנצ'רים, אוזן ספייר, מחבר שרשרת ספייר, אזיקונים ונייר טואלט) ולא הייתה בעיית מקום. אני משתמש בבלוני CO2 ולא במשאבה. במידה ותרצו לקחת משאבה בתיק ולא על השילדה, אם זו קומפקטית היא תכנס לתיק, אך אם היא גדולה כנראה ויהיה צורך לשים אותה בתא המיימיה.

בשטח:
התיק מאוד נוח, ולאחר כיוון הרצועות, מוקם בדיוק רב על גבי. גם לאחר רכיבות רבות המיקום לא השתנה ולא הורגש כי הרצועות התרופפו, ולא היה צורך לכוונם מחדש. יש לציין כי כמו כל המיימיות של שורש הן מכילות יותר נוזל מהמוצהר. על כן בתחילת הרכיבה התיק נפוח מעט יותר מהרגיל, אך לאחר מספר לגימות הדבר מסתדר. (כן. שקית 3 ליטר יכולה להכיל אפילו ארבעה ליטרים ויותר)


התיק מאוד יציב על הגוף ולא זז בקפיצות, קטעי רכיבה טכניים ודרופים. לצערי הרב התיק גם נבחן במספר נפילות וגלגולים, אך הדבר לא גרם לשום קרע או בעיות בשלמות התיק, כנראה תודות לחומר ממנו הוא עשוי.
אני סובל רבות מכאבים בגב התחתון, ועל כל לא כל התיקים נוחים לי. אך אני חייב לציין כי בתיק זה לא הורגשו כאבים. הדבר היחיד שמבחינתי ניתן לשפר הינו רוחב רצועות הכתף, אשר לדעתי צריכות להיות מעט רחבות יותר, אך גם בצורתן הנוכחית היו נוחות ולא גרמו לכאבים בכתפיים.

סיכום:
תיק ה RAPID הוא קטן מספיק כדי להיות קליל ונוח מצד אחד, אך מספיק גדול כדי לשאת מים וציוד. התיק מתאים לרכיבות גם בקיץ ומספק מקום מתאים לציוד ומזון. התיק נוח מאוד לרכיבה ובעצם היותו משולב עם פאוץ' נתיק, הדבר מאפשר להשתמש בו למספר צרכים.

יתרונות:

  • נוחות.
  • משקל.

חסרונות:

  • לא מתאים לכל משאבה.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*