גלגל פלוס ו- Fat Bike.


כל רוכב מנוסה יודע שצמיג רחב יותר נותן יותר אחיזה בקרקע ועוזר אפילו בשיכוך מהמורות.

צמיגים רחבים היו פה מאז ומעולם, ובתחילת שנות השמונים אף חדרו לתודעה בעקבות מסע מדברי של רוכב צרפתי בשם ג'ון נאוד. אולם רק בשנתיים האחרונות האופנה הזו החלה לצבור תאוצה.

בשנת 2005 היתה זו חברת Surly שייצרה את הדגם הנמכר הראשון של אופני Fat Bike בעלי חישוקים ברוחב 65ממ וצמיגים ברוחב של 3.8 אינטש.

אופני ה Fat Bike באו לתת מענה לרוכבים שרצו לרכב על חול או שלג. בארצות שבהן הקרקע לא מאפשרת רכיבה בעונות מסויימות. לאחר זמן מה הרעיון אומץ גם ע"י רוכבים רגילים והיום ניתן לראות כאלה כמעט בכל יער.

אז למה בכלל צריכים צמיגים רחבים יותר? מה הפלוסים והמינוסים? והאם ניתן להרכיב כאלה על כל אופניים? בכתבה זו אנסה לענות על השאלות ולהביא נתונים.

לפני הכל יש להבין שכל צמיג רגיל, בא בד"כ ברוחב מירבי של עד 2.5 או 2.7 אם ממש מגזימים….

אופני הפלוס שנעשו פופולארים בשנה האחרונה, נכנסים תחת ההגדרה של Fat Bike. הם דומים מאוד, אך יש ביניהם מספר הבדלים קטנים. הם באו לתת מענה לרוכבים שרצו צמיגים רחבים יותר אבל לא ממש כמו Fat Bike.

צמיגי פלוס באים ברוחב של 2.8 עד 3.25 אינטש. ומורכבים על חישוקים ברוחב של 35 עד 50ממ.

צמיגי Fat Bike באים ברוחב של 3.8 אינטש בד"כ ומורכבים על חישוקים ברוחב של כ-65ממ.

צמיג פלוס\Fat Bike על גלגל 27.5, יהיה דומה יותר בקוטרו לצמיג 29 מאשר לצמיג 27.5 ולכן יתגלגל טוב יותר. אף על פי שניתן כנראה להרכיב צמיגי פלוס על שילדה ובולם קדמי רגילים, עדיף להימנע מכך ולהשתמש בשילדה ובולם ייעודיים. עקב כך שפשוט המרווח בין הצמיג לשילדה\בולם קדמי, יהיה קטן מאוד בצמיגים ברוחב מסויים, עד מצב של ממש מגע בין הצמיגים לשילדה\בולם. מה שיכול לגרום לבלימת הגלגלים ולשיפשוף ממושך עד שבירה של האופניים.

רוחב החישוק חשוב מאוד כאשר עולים ברוחב הצמיג. ככל שרוחב הצמיג גדול יותר, הוא נוטה להתקפל יותר בהטיית האופניים. אם זה בסיבוב או על שיפועי צד. חישוק רחב יותר, ימנע מהצמיג להימרח, ויהפוך את הצמיג ליציב יותר.

wide-rim-drawing

כיום ניתן להשיג צמיגי פלוס לכל קוטר גלגל. גם לגלגלי ה 26 אינטש.

לפני שמחליטים לקנות אופני פלוס או Fat Bike צריך כמו בכל רכישת אופניים  לדעת מה בדיוק אנחנו רוצים. אבל, שלא כמו באופני הרים רגילים, פה האופניים הם ייעודיים לרכיבה מסויימת.

אפשר אמנם לרכב איתם גם בשבילי אופניים וסינגלים רגילים, אולם הם נוצרו ויועדו לטובת רכיבה על חול עמוק ושלג או כל קרקע בעייתית.

670x447-a409bc3a33a0d1dc0d3c740a245e729b 10015

פלוסים

  • ניתן לרכב עם פחות לחץ אויר ולייצר אחיזה מעולה.
  • עוזר לשכך מהמורות קטנות.

 

מינוסים

  • צריך להחליף אופניים קומפלט.
  • משקל.
  • קפיציות יתר בעיקר כשנותנים ברקס.
  • מחיר גבוה.

 

אם בא לכם להתנסות ברכיבה עם צמיגים רחבים כמעט כמו פלוס או Fat Bike, כיום ניתן להשיג חישוקים רגילים ברוחב של אפילו 41ממ. ולהרכיב אותם על אופניים רגילות. מה שייתן יחד עם צמיג ברוחב 2.5, אופני פלוס בלי להחליף שילדה\בולם קדמי. אני אישית רוכב על חישוקים ברוחב 38 עם צמיגים ברוחב 2.5 על אופני הרים רגילות.

11146351_999742423388898_8141367365574030052_o

אבל יש לזכור משהו חשוב, צמיג שאינו ייעודי לאופני פלוס או Fat Bike, יהפוך למעט מרובע על חישוק רחב. מה זה אומר? צמיג אמור להיות מעוגל. ברגע שצמיג הופך מרובע, לא יהיה ניתן להשכיב את האופניים בסיבובים כי הם יאבדו אחיזה עם הקרקע.

p3pb7486956

רוכבים רבים הצביעו ברגליים לטובת אופני הפלוס וניתן לראות יותר ויותר אופניים ודגמים נוספים כל שנה. כמו בכל מגמה, גם כאן כנראה שהעניין ישתפר עם הזמן, המשקל יירד ובתקוה שאיתו גם המחיר.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

 

 

 

1 Comment

  1. יפה מאוד .סקירה כמעט מושלמת .
    פרט חשוב שלא הוזכר הוא שילדה 29 יותר סיכוי שתתאים לגלגלי פלוס :).

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*