התרשמות ראשונית נעלי רכיבה ADIDAS TERREX TRAIL CROSS

שוק נעלי הרכיבה לפדלים FLAT נשלט ברובו כיום על ידי חברת FIVE-TEN.

לאורך השנים מוצרי החברה ידעו עליות ומורדות בתחום איכות המוצר, אך עדין, זהו המותג השולט בשוק. מה שרובכם אינם יודעים הוא שחברת ADIDAS רכשה את חברת FiveTen בשלהי שנת 2011 אך שימרה אותה כמותג עצמאי. מזה מספר שנים ADIDAS מייצרת נעלי רכיבה גם היא אשר מתבססות על טכנולוגיית סוליית ה- STEALTH שהיא למעשה מרכיב הגומי הסודי של FiveTen, מה שמעניק לסוליה את ה"דביקות" שלה ומאפשר את האחיזה האולטימטיבית בפדאל. הנעל ש- ADIDAS ייצרה מקוטלגת תחת קטגוריית ה- TERREX שהן נעלי הליכה וריצת השטח אך נעל זו מיועדת גם לרכיבה על אופניים.

נתונים ורשמים.

  • משקל: 475 גרם (לנעל במידה 43).
  • סוליה: גומי STEALTH
  • גוף הנעל עשוי רובו מגומי כאשר החלק העליון עשוי מבד ניילון נושם.
  • מגן בוהן: קדמת הנעל עשויה מגומי קשיח.
  • אופן קשירה: שרוכים (קיימת גומייה לאבטחת שארית השרוכים).
  • מחיר: כ- 130$. (לינקים לרכישה מצורפים לאורך הכתבה*)
  • יבואן: לא קיים בארץ לדגם זה.

ממבט ראשון ניתן לראות שלא מדובר בנעל רכיבה אופיינית. רוב נעלי הרכיבה הינן בעלות מראה של נעלי סקטבורד, כלומר מראה רחב ועגלגל. אך לא זה המקרה של נעל זו. הנעל דומה במראה יותר לנעל ריצה, כלומר מראה מחודד.

כמו כן בנעלי רכיבה הסוליה בדרך כלל שטוחה לגמרי מהעקב ועד הבוהן, אך בנעל זאת אזור קצה האצבעות מוטה כלפי מעלה, בדומה יותר לנעלי הליכת שטח, לצורך אחיזה טובה יותר. מאפיין נוסף שכדאי להתעמק בו הוא סגנון חתך הסוליה. בנעלי FiveTen ישנה דוגמת עיגולים בולטים ובנעל זאת ישנם משולשים שביניהם חריצים לשיפור האחיזה. כמו כן בחלק העקב ובחלק האצבעות הסוליה מחליפה את משטח המשולשים בחריצים עמוקים לטובת אחיזה בהליכה בשטח.

תחילה פחדתי ממאפיין זה וחששתי ששטח המגע בין הנעל לפדאל לא יהיה רחב מספיק, אך במהרה הבנתי כי אין זה המצב ולנעל לא חסר שטח מגע.

אזור עקב הנעל גבוה יותר מרוב נעלי הרכיבה בהן יצא לי להשתמש ומורגש כי כל אזור העקב מחוזק וקשיח יותר משאר הנעל, מה שעוזר ליציבות הרגל ומניעה של קריסה במידה ומתבצעת תנועה לא רצויה, כמו במקרה של נחיתה לא מאוזנת מקפיצה/דרופ. ומי שאוהב נעליים גבוהות ישמח לדעת שהנעל קיימת גם בגרסה גבוהה.

מבחינת חומרים, הנעל עשויה בצורה איכותית ביותר, והיא משלבת גומי בד וניילון . חלקי הבד המשולבים ניילון עשויים מחומר דוחה מים, וגשם שתפס אותי באחת הרכיבות לא חדר את הבד ולא גרם לרטיבות בתוך הנעל. אך יש לציין כי כנראה לא יעמוד ברכיבה מלאה בגשם שוטף או צעידה בתוך שלולית. חלקי הנעל מודבקים אחד לשני. כלומר לא ראיתי אפילו תפר אחד, ועד כה לא נתקלתי במקום בו החיבורים התחילו להתפרק.
סוגיה נוספת שכדאי לדבר עליה הינה המידה. בנעלי רכיבה אני בדרך כלל סביב מידה 43. למה סביב, כי בנעלי FiveTen משמעות הדבר הינה כי אני במידה 42.5 וב ADIDAS גיליתי כי המידות שלהם מוזרות אף יותר ואני במידה 42.3/4. כך שאני מייעץ לכם לבדוק טוב איזו מידה מתאימה לכם בדיוק.

בשטח.
מבחינת נוחות, מדובר בנעל מאוד נוחה. היא אומנם מעט כבדה יותר מנעלי ה Five Ten Impact VXI אך הדבר לא מורגש. צורת הנעל והסוליה מתאימות לפדאל ולא הורגש כי יש מחסור בשטח מגע. מעבר לכך יצא לי ללכת עם הנעל בשטח כאשר עברנו על קווים במטרה לשפר זמנים על אחד מהמסלולים האהובים שלנו ושמחתי מאוד לגלות שהנעל גם נוחה מאוד ואוחזת בהליכת שטח.

השרוכים, נקשרים בצורה קלה, לא נפרמו במהלך תקופת המבחן, ובצורה פשוטה שארית השרוכים מוחזקים בעזרת גומייה האבטחה (למרות שלרוב לא מצאתי צורך לעשות זאת).
החלק הקדמי של הנעל מוגן בשכבה כפולה של גומי ומספק את ההגנה הדרושה לבוהן מכל אבן עקשנית או גדם עץ נסתר.
סוליית ה- STEALTH לא מאכזבת ולדעתי סגנון החריצים שקיים בה אף מוסיף לאחיזה. בחלקי רכיבה טכניים וגינות סלעים הרגל נשארה דבוקה לפדאל, והעניקה לי את הביטחון שאני צריך ברכיבה. מבחינת אמינות הסוליה, ניתן להבחין במספר מקומות בהן הפינים של הפדאל מתחילים לחרוץ את דרכם דרך הסוליה אך הדבר לא שונה משאר נעלי הרכיבה שבחנו השנה. יש לציין כי הרושם הינו כי עובי הסוליה הינו משמעותי עבה יותר מאשר סוליית נעלי FiveTen.

סיכום.
חברת ADIDAS הצליחה לייצר נעל שמתאימה גם לרכיבת אופניים וגם להליכת שטח. זאת תוך שמירה על מראה של נעל סטנדרטית, בניגוד לנעלי רכיבה שכנראה לא תלכו איתן להסתובב בעיר. הנעל עשויה מחומרים איכותיים ובשילוב עם סוליית ה- STEALTH מעניקים חווית משתמש מעולה הן בנוחות והן באחיזה.
אם אתם מחפשים חלופה לנעל הרכיבה שיש לכם כיום הייתי ממליץ לבחון אפשרות לשים רגלכם על נעל מסוג זה.
אנו נמשיך ונעדכן לאורך השנה על אמינות הנעל לאורך תקופה ארוכה של מבחן.

יתרונות.

  • נוחות.
  • אחיזה.

חסרונות.

  • אינה זמינה כרגע אצל היבואן הישראלי. (לא של  ADIDAS ולא של FiveTen )

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.