התרשמות ראשונית קו מוצרי הגנת ברכיים חברת SEVEN IDP.

-The Magnificent Seven-

מגיני ברכיים הם פריט שכבר מזמן אינו נחלת רוכבי אקסטרים בלבד.

מגיני ברכיים הם דבר שהפך מאוד זניח בשנתיים האחרונות. כמעט כל רוכב שבילים משתמש בהם בכל רכיבה. מה שהיה פעם נחלת רוכבי הדאונהיל והפרירייד, הפך לנחלת הכלל.

יבואן: סער. מחירים נעים בין 450 ש"ח ל 510 ש"ח.

קצת על החברה:
חברת IDP7 החלה את דרכה בהצגת קו מוצריה ביורו-בייק 2013. החברה די חדשה בתחום המיגון. אבל. וזה אבל גדול, החברה הינה חברת בת של ROYAL RACING הוותיקה והמוכחת.

חברת ROYAL RACING  למעשה לקחה מספר מעצבים מובילים, חלקם מחברת six six one המוכרת, שילבה אותם עם רוכבים עטורי תארים כדוגמת: Steve Peat, Justin Leov ו- Brook MacDonald  ויצאה לדרך לתהליך פיתוח שלדעתם יביא ליצירת ציוד המיגון הטוב ביותר שניתן לספק לרוכב. מהחובבן ועד התחרותי ביותר.
משמעות שם החברה Seven – Intelligence Design Protection, היא שבעת (7) האבות המייסדים של החברה. אשר התאחדו לצורך הקמת חברת מיגון שתשים את התיחכום והעיצוב בראש מעיינה. ההחלטה הגיעה בעקבות כך שהמייסדים האמינו שהמוצרים הקיימים בשוק המיגון הגיעו למצב קיפאון ולא הראו התקדמות משמעותית בטכנולוגיות ובעיצוב.

.
קיבלנו לידינו שלושה מוצרים מתוך קו מגני הברכיים של החברה ואלה נבחנו במשך מספר חודשים בתנאי קיץ וחורף. ברכיבות ארוכות וקצרות.


המכנה המשותף.
כל המוצרים להגנת הברכיים הינם מסוג "גרב". כלומר יצריכו מכם להוריד את הנעל לשם גריבת המגן. חלקכם יראו בכך יתרון (אחיזה יותר טובה וארגונומית) וחלקכם חסרון. (הצורך בחליצת ונעילת הנעל). זו אחת מהחלטות החברה שנוטה לצד העיצוב והתחכום וזה משהו שלדעתי לוקח אותם קדימה.
המגנים מורכבים ממספר סוגים של בדים (אשר ניתן לכבסם), חלקם בעלי אלסטיות מובנית לארבעה כיוונים לשם מתיחתם על הרגל ואחיזה בלחץ וחלקם מבדים עמידים יותר שלא ייקרעו במגע עם השטח. (בכל זאת זה ייעודם כמגנים. לא?)


החומר הסופג עשוי מפולימר רב שכבתי שמצד אחד קל מאוד ומצד שני מעניק את ההגנה הגבוהה שלה מצפים ממגן כזה. ברוב המוצרים שכבת הפולימר הינה מחוררת (בצורת כוורת) לצורך אוורור.
כאשר תגרבו את המגן על הברכיים, שימו לב כי נראה שאזור הברך מלפנים בעל נטייה לצד. לכך החברה קוראת X PROFILE CAP DESIGN. והמשמעות הינה שהעיצוב בנוי על היות המגן ממוקם בצורה הנכונה גם בזמן רכיבה וימנע ממנו לזוז הן בפידול והן בזמן נפילה. (מי לא מכיר את תופעת המגן הפחדן?)
מבחינת מידות, קצת הופתענו, גם יוסי וגם אני תמיד במידה מדיום\M במגנים. וזו המידה שהזמנו מהיבואן למבחן. אך שמנו לב כי בהשוואה למגנים אחרים בהם השתמשנו בעבר, המוצרים של IDP7 הרגישו מהקופסא מעט לוחצים והדבר סקרן אותנו. האם אנחנו במקרה מידה L? לאחר שבחנו את טבלאות המידות של החברה הבנו כי שנינו נמצאים בדיוק בקו התפר בין מידות. על כן לאחר בחינה גם של מידה L אשר היו רופפים מדי באחיזתם, (בעיקר בדגמים ללא רצועות חיזוק) החלטנו כי עדיף כי המגן ילחץ במספר הרכיבות הראשונות עד אשר יקבל את צורתו. ואכן אפילו כבר לאחר הרכיבה הראשונה המגנים הפסיקו ללחוץ. חשוב לנו לציין שוב שכמו בכל מוצר אותו אתם מעוניינים לרכוש, המידות משתנות מחברה לחברה ועל כן אל תתביישו לנסות מספר מידות טרם החלטתכם לבצע רכישה.

Transition Knee – "הקליל"


המגן גרב הקליל בסדרה. השוקל 262 גרם בלבד. נוח ללבישה \גריבה ועשוי רובו (חוץ מאזור הספיגה) לייקרה נמתחת ואוורירית. תכונה נוספת של המגן הינה שניתן לקפלו (לגודל גרב) ולהכניס אותו לתיק רכיבה ללא שום בעיה.

לשם שיפור האחיזה. מעבר לכיווני המתיחה המובנים בלייקרה, קיימים בחלק העליון ובחלק התחתון של המגן רצועות סיליקון.
המגן מאוד נוח ולאחר מספר דקות רכיבה אף שוכחים שהוא שם. ברכיבות בימים חמים הוא היה אוורירי מספיק ולא הורגש כגורם להזעת יתר באזור הברך. ברכיבות החורף סיפק שכבה נוספת ותפקד גם כמחמם רגל.


צריך לציין כי מגן זה אינו שופע הגנות בצידי הברך ומרכז את עיקר אזור ספיגת ההגנה בברך מלפנים ומעט באזורים שמעליה ותחתיה. מגן זה מתאים מאוד לרכיבות שבילים (אף אגרסיביות) אך היינו חושבים פעמיים האם לגרוב\ללבוש אותו ברכיבות דאונהיל.

מחיר – 480 ₪.
לדגם זה עוד תת דגם, ה- Transition Wrap Knee שכולל גם רצועת חיזוק מעבר לאלה שהוזכרו כאן.

Flex Knee – "הסטנדרטי"

מגן שבצורתו אינו שונה ממגנים אחרים בשוק בקטגוריה זו, ומשלב בתוכו מספר יתרונות שחלקם כבר הוזכרו במגן הקודם. כמו החומרים המרכיבים אותו. והאלסטיות. רצועות הנעילה מאוד נוחות ובנויות בצורה קלה לסגירה, אינן מצריכות הקפה של הרגל ובכך מונעות לחצים מיותרים. ממוקמות על השוק ומתחת לברך כך שאינן מורגשות בזמן פידול. בנוסף בדגם זה החלק האחורי של הברך הינו חשוף ומאפשר מצד אחד נוחות ומצד שני אוורור.


למגן זה מספר אזורי מגן הן בברך והן בצדדיה, מעבר להגנה של חומר פולימרי החליטו בחברת IDP7 לשלב באזור פיקת הברך גם פלסטיק קשיח, מה שהופך מגן זה לאגרסיבי שבחבורה וכזה המתאים גם לרכיבות שבילים וגם לרכיבות דאונהיל.

ברכיבה המגן היה נוח מאוד. לצערנו המגן אף נבדק בהתהפכות אחת רצינית ממנה יצאנו ללא פגע וללא קרעים במגן. יש לציין כי המגנים נשארו איתנים במקומם גם לאחר שאלו ספגו את רוב המגע עם הקרקע.
היות ומגן זה הינו היותר שופע הגנות מבין קו המוצרים, הוא אינו האוורירי ביותר אך יש לציין כי ברכיבות במזג האוויר החם ולח שבארצנו לא הרגשנו כי הוא שונה ממתחריו שבאותה קטגוריה.

מחיר – 450 ₪.
Covert Knee – "הדינאמי"

מגן גרב אשר בייעודו בנוי על הרצון לתת לרוכב להחליט לבד מה מידת המיגון שמתאימה לו לכל רכיבה. למעשה מדובר במערכת מיגון מודולארית אשר מאפשרת להרכיב את שכבות ההגנה במספר קומבינציות שונות. הדבר למעשה די פשוט, שכבות ההגנה השונות נכנסות לכיס בחלק הפנימי בבטנת המגן ולמעשה משתלבות זו בזו בכל דרך שתרצו. שכבות ההגנה הינן:

  1. פולימר מנוקב ומאוורר. (דומה לזה ששולב בדגם Transition Knee)
  2. פולימר נוסף אך קשיח יותר מהקודם.
  3. פלסטיק קשיח. (כדומה לזה ששולב בדגם – Flex Knee)

יש לציין כי בחנתי את המגן על שילוביו השונים ומצאתי כי לרכיבות הרבות שביצעתי, השילוב המנצח היה שכבת הפולימר המנוקב בשילוב הפלסטיק הקשיח.


בתכונותיו הנוספות המגן מאוד דומה לדגם ה- Transition Knee בכך שהינו עשוי ברובו מלייקרה נמתחת ונאחז על הרגל בשילוב של רצועות סיליקון בחלקו הפנימי. עם זאת הורגש כי אזור ההגנה וספיגת המכות הינו נרחב יותר מהדגם הפשוט. לדעתנו אם בדגם זה הייתה משולבת גם הגנה לצדי הברך כמו שיש בדגם ה- Flex Knee מגן זה היה ללא שום ספק מעניק הגנה מלאה לרוכב מרכיבות שבילים אגרסיביות ועד דאונהיל. מזווית אישית המגן סיפק לי מספיק ביטחון אף להשתמש בו ברכיבות דאונהיל ובאימונים לתחרויות אינדורו. אך איני ממליץ עליו כמגן דאונהיל.
ברכיבה המגן כמעט ואינו מורגש. הן בזמן רכיבה מנהלתית והן ברכיבה אגרסיבית. המגן ממוקם בצורה נכונה על פיקת הברך ולא הורגשה "נזילה" שלו כלפי מטה. כמו כן למרות שלא הוכנסו אליו כל שכבות ההגנה האפשריות חזית המגן נשארה מתוחה ולא נראה כאילו ישנו בד עודף.

מחיר- 510 ₪.


קיים בחברה מגן ברך נוסף מדגם CONTROL KNEE אך זה טרם נבחן.

סיכום.
התרשמנו לטובה מקו מוצרי הגנת הברך של חברת IDP7. המוצרים בנויים מחומרים איכותיים ועמידים, הנדסת האנוש ותהליך הפיתוח העומד מאחוריהם ניזון מצרכי הרוכבים. קו המוצרים מגוון מספיק כך שכל רוכב ימצא את המגן המתאים לו ביותר.
מחירי המגינים ממוצעים לשוק מוצרי המיגון כך שעיקר ההחלטה נופל על הנוחות והצורך. חברת IDP7 מביאה לשוק מגוון מוצרים אשר הצליחו למשוך את עינינו בשימוש חכם בחומרים, עיצוב ארגונומי ומראה.
עד כה משימוש של מספר חודשים אנו מרוצים מתפקוד ועמידות המגנים. נמשיך ונעדכן בביקורת שימוש ארוכת טווח בהמשך השנה.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. או בתגובה תחת הכתבה על כל שאלה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*