יחס מינוף \ leverage ratio.

אחד המשתנים החשובים ביותר בפעולת המתלה הוא ה- leverage ratio.

יחס המינוף שווה ל- כמה כח צריך כדי ללחוץ את המתלה בכל שלב של המהלך.

בעבר, בולמים אחוריים היו מחוברים לשילדה בצורה כזו שבה המתלה עבד בצורה ליניארית לכל אורכו. לדוגמא, יחס מינוף של אופניים עם 4 אינטש מהלך, עם בולם בעל שאפט של 4 אינטש, היה שווה ל 1:1.

הדבר כמובן גרם לבעיות שונות. כמו למשל, אם המתלה שיכך טוב במכות קטנות, הוא היה נטרק בקלות במכות גדולות ולהיפך.

באו הרוכבים וביקשו שהמתלה יהיה חכם יותר. רגיש יותר למכות הקטנות ועדיין פרוגרסיבי מספיק כדי שלא ייטרק במכות הגדולות. המהנדסים ישבו, והחלו לייצר מתלים מסוגים שונים שבאו לתת מענה לבקשות הרוכבים. כיום, כמעט כל מתלה, גם הפשוט ביותר, משנה את יחס המינוף לאורך עבודתו. גם מתלה של 4 אינטש עם בולם בעל שאפט של 4 אינטש, יכול להתחיל ביחס מינוף מסויים ולסיימו כאחר.

ישנם שלושה סוגים של יחסי מינוף.

  • פרוגרסיבי. יחס עולה. צריך להפעיל יותר ויותר כח כדי להפעיל את המתלה.
  • ליניארי. יחס קבוע. צריך להפעיל את אותו כח לכל אורך פעולת המתלה עד סופו. (לא ממש קיים במתלה אחורי. אבל רק כדי לקבל מושג, רוב בולמי הקפיץ הקדמיים הם כאלה.)
  • רגרסיבי. יחס יורד. צריך להפעיל פחות ופחות כח כדי להפעיל את המתלה.

המדידות של יחס המינוף למתלה, כמו לדוגמא באתר Linkage Design, נעשות תמיד בהנחה שהבולם עצמו לא מהווה שום אחוז שמשנה את יחס המינוף. המדידות התיאורטיות הללו מתבצעות בהנחה שמשתמשים בבולם ליניארי\בולם קפיץ. לכן, עלינו להוסיף את המשתנה של הבולם שמגיע על השילדה, כדי לדעת איך בדיוק יעבוד המתלה.

בולם קפיץ = ליניארי

בולם אויר = פרוגרסיבי. (אויר הוא פרוגרסיבי.)

חברות אופניים מתקדמות, עובדות בסינרגיה עם חברות הבולמים המובילות, ומשדכות למתלה שלהם בולם מסויים כבר בשלב התיכנון. כך הן מגיעות למצב של עבודה אופטימלית של המתלה עוד בשלב הפיתוח.

חשוב מאוד לדעת לפני שהולכים ורוכשים בולם חדש לאופניים קיימים, שהבולם החדש כנראה ישנה את אופי יחס המינוף.

לדוגמא: אופניים עם מתלה ליניארי, שהגיעו עם בולם קפיץ, יהפכו לפרוגרסיבים אם נלביש עליהם בולם אויר. וזה עוד לפני שדיברנו על הכיוון \ TUNE\ שימסים  הפנימי של הבולם…

חברות הבולמים ניסו לתת מענה לכך שבולמי האויר פרוגרסיביים מידי בסוף המהלך וקשים בתחילתו. וכך לפני כשנתיים התחלנו לראות התפתחות של  תאי אויר שליליים\נגדיים גדולים יותר. לדוגמא:

ה- EVOL  של חברת FOX.

Fox-2-e1434749486135

וה- DEBONAIR של חברת ROCKSHOX.

Rockshox-Monarch-plus-debon-air-debonair-rock-shox-rear-shock_-8-780x519

תא אויר שלילי\נגדי גדול, הופך את הבולם אויר לרך\רגיש יותר בתחילת עבודתו. ובכך מדמה אותו יותר לבולם קפיץ. הדבר כמובן משדרג את חווית הרכיבה בתנאי שטח שבהם המון אבנים\מכות קטנות למשל. אבל, יכול להפוך מתלה יעיל פידול, לכזה עם בובינג.

בעלי הבחנה חדה, יוכלו לראות כבר בעין את ההבדל ביחס המינוף בין אופניים שונים. הבולם יושב בצורה שונה על כל שילדה. וכך בעצם המתלה לוחץ עליו בצורה שונה.

Last-multi-linkage-mountain-bikes02 SinglePivotMTBSuspension

גם אם המתלה בשני זוגות אופניים הוא סינגל פיווט למשל, ונקודת הציר נראית לנו זהה במיקומה, יכול מאוד להיות שאחד יהיה פרוגרסיבי והשני יהיה ליניארי.

ע"י הוספת לינקים לבולם האחורי, ניתן להגיע עם מתלה יחסית פשוט, למצב שהוא יעבוד בדיוק כמו מתלה מתקדם ויקר המוגן בפטנט.

http-%2F%2Fcoresites-cdn.factorymedia.com%2Fdirt_new%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2FBrendan-Scott-Gambler-3

 

סוגי שיכוך מסויימים מזוהים בד"כ עם צורה מסויימת של יחס מינוף.

לדוגמא:

DW LINK מתחיל פרוגרסיבי ונגמר רגרסיבי. VPP מתחיל רגרסיבי ונגמר פרוגרסיבי. FSR די ליניארי. ועוד.

3

על ידי חיבור הבולם לשילדה במיקום מסויים פלוס הוספת לינקים, המהנדסים יכולים להשיג את אותו יחס מינוף בדיוק. על כל מתלה. לא משנה הסוג.

שימו לב לדוגמא:

Ellsworth שהם סוג של FSR, וה- Ventana שהם סינגל פיווט. לשניהם יחס מינוף כמעט זהה.

Ellsworth Rogue 27.5'' 2017_LevRatio

אך, גם אם בגרף אנחנו רואים שהיחס מינוף זהה, יש לשים לב למספרים. יכול מאוד להיות ששני מתלים יראו את אותו יחס מינוף. אבל הכח שצריך להפעיל בכל אחד מהם הוא שונה.

המספרים בצד שמאל של הגרף מבטאים את היחס כח לחיצה, המספרים למטה מבטאים את מהלך המתלה.

הרף קצת מטעה למי שלא מכיר כיצד הוא נמדד. עליה בגרף היא דווקא כח יורד ולהיפך.

בדוגמא הבאה, שימו לב לגרפים של ה Trek Slash ,Norco Range וה- Ellsworth. הם נראים ממש דומה, אבל אם נקרא את המספרים משמאל, נבין שנזדקק לכח שונה כדי להפעיל כל אחד מהם בכל שלב של המהלך.

Transition Patrol 27.5'' 2017_LevRatio

כשאנו באים לרכוש אופניים או שילדה, כדאי לשים לב לבולם שמגיע איתם. חברת אופניים טובה, תשדך לכל שילדה את הבולם המתאים לה כדי להביא אותה למלוא מיצוי הפוטנציאל שלה.

אם בחנתם אופניים ואהבתם מאוד את התנהגות המתלה והשיכוך, אבל אולי לא אהבתם את המראה, תוכלו לחפש באתר Linkage Design או באתרי האופניים, שילדה אחרת, שכן נראית לכם אסטתית ולה אותו יחס מינוף (ועוד משתנים כמובן שעליהם בכתבות אחרות בסדרה ) כמו באופניים שאהבתם.

אשמח לשמוע ולענות על כל שאלה, ניתן לפנות אליי כאן בתגובות תחת הפוסטים, או במייל

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*