מבחן אופניים NS SNABB PLUS

אופני הרים פולניות. והן לא יושבות לבד בחושך.

יבואן –  רן זילכה. מחיר: נע בין 15000 ש"ח ל 18000 ש"ח.

קצת על החברה. NS BIKES.

כשבוחנים את ההיסטוריה של החברה הפולנית מפתיע לשמוע כמה היא ארוכה. מייסד החברה היה מתחרה דאונהיל בצעירותו.  ואף ניצח מספר תחרויות מקומיות. בסביבות שנת 1999, הוא הבין כי בשוק המקומי ישנו מחסור בחלקי אופניים והתחיל לייבא מוצרים שונים. בשנת 2000 החליט לקחת צעד אחד קדימה ולפתוח חברה בשם: 7ANNA אשר ייבאה מוצרים תחת מותג עצמאי בשם North Shore אשר תפס תאוצה והתפתח גם לייצור אופני סטריט ודירט. בשנת 2004 קיצרו את שם המותג ל- NS והחברה התחילה לספנסר רוכבים מהטובים בענף הסטריט והדירט. בשנת 2010 התחילה לייצר גם אופני שיכוך מלא ולמעשה היום טווח מוצריה הינו מאופני זנב קשיח ועד אופני דאונהיל.

האופניים.

ה- SNABB PLUS הינם אופני 29 אשר יכולים לקבל גם גלגלי 27.5+ (עד לרוחב "3), השילדה הינה שילדת אלומיניום בעלת מהלך של 130 מ"מ מסוג FSR ומצויידת בבולם מילימטרי (מושג חדש בענף.) RockShox Deluxe Debonair עם נעילה. השילדה מגיעה ברוחב BOOST במשולש האחורי והבולם הקדמי שמגיע ברכישת אופניים שלמים הינו גם כן BOOST. לשילדה קווים נקיים וחיווט פנימי.

אם בא לכם לחקור קצת יותר לעומק על המתלה, באתר זה ניתן לקרוא על הנתונים של האופניים. כמה הם אקטיביים בברקס, כמה הם יעלי פידול ועוד דברים חשובים:

http://linkagedesign.blogspot.co.il/search?q=SNABB

 • Brake Squat 54% האופניים ממש לא ננעלים בברקס. הם מאוד אקטיביים. ימשיכו לעבוד גם בברקס נעול לחלוטין. וזה נותן יציבות.
 • Anti-Squat 100%  לפי הגרף, האופניים מאוד יעילי פידול. האופניים מגיעים אמנם עם בולם אחורי בעל נעילה. אולם אין בכך שום צורך.
 • Leverage Ratio  המתלה פרוגרסיבי. לא ייטרק גם בקפיצות גבוהות. (מנסיון שלי במבחן, זה נכון.)

גיאומטריה:

השילדה בעלת זווית ראש של 67 מעלות ו-chainstay של 433 מ"מ כך שמקבלים אופניים זריזים יחסית עם זווית ראש שנוחה מאוד גם לירידות וגם לעליות. ה- SNABB PLUS מגיעים ב-2 רמות אבזור שונות. ( PLUS1\PLUS2 ) אבל שימו לב, משהו שייחודי ל SNABB הוא שמבחינת שילדה תקבלו בדיוק את אותו מוצר בשני הדגמים. כלומר ההבדל הינו ברמת החלקים בלבד. מבחינת הבולם האחורי המחובר לשילדה, תקבלו בשתי הרמות את הבולם החדש של RockShox, ודבר זה אינו נפוץ בענף האופניים. מבחינת משקל, הדגמים נעים בין 13.1 ק"ג ו- 13.6 ק"ג. (המשקלים לקוחים מאתר החברה וללא פדלים). אנו בוחנים בעיקר את השילדה והיתנהגותה בשטח. כך שלמרות שקיבלנו למבחן אופנים ברמת אבזור משודרגת (ועל כך בהמשך) הדבר לא השפיע על זוויות האופנים ואופן יעילות המתלה שלהם. האופניים שניתנו לנו למבחן היו עם שילדת ה- 2PLUS.

כיוונים אחרונים ולשטח.

הבולם האחורי כוון לפי הגדרות היצרן למשקלי ולפי כך יצאתי לדרכי עם 25% סאג. סוג המתלה ביחד עם כיוון נכון של הבולם אמור לספק מצד אחד יעילות דיווש ומצד שני עקיבת שטח טובה. די בתחילת הרכיבה הורגש כי הבולם האחורי עובד היטב בדיווש ובדרופים. אך הייתה חסרה לי עקיבת שטח רצופה במכות קטנות. לאחר עוד מספר כיוונים הגענו למסקנה כי כדאי להוריד קצת אוויר בבולם האחורי, אז ירדנו ל- 30% סאג. גם אז לא ממש הרגיש שהאופניים עוקבים היטב. אז ירדנו ל 35% סאג. כאן סוף סוף דברים התחילו להתחבר. (הערה קטנה. 35% סאג מביאים את האופניים לזוויות מעט שונות. הציר המרכזי נעשה נמוך יותר וזוית הראש נפתחת. )

על האופנים רכבתי במבחר מסלולים ברמות שונות. רציתי להרגיש כיצד השילדה מתמודדת הן במסלולים אגרסיביים כמו מסלול המבחנים הראשי שלנו במשמר העמק. והן במסלולים רגועים כמו האדום בבן שמן. אני חייב לציין שציפיתי שרכיבה על אופני 29 שיכוך מלא ירגישו לי מאוד גבוהים. אך הופתעתי לטובה ו"ההיתחברות" הראשונית לאופניים הייתה מאוד מהירה. האופניים מרגישים נייטרלים מבחינת גובה. לא הרגשתי שונה נגיד, מרכיבה על אופני 27. אני כן חייב לציין כי הורגש שמיקום הציר המרכזי, הינו מעט לפני מיקום מוט הכיסא, דבר שבתחילה הורגש בדיווש בישיבה. אולם כאשר התחלתי לפדל בעמידה במספר עליות טכניות, הבנתי שהמהנדסים כנראה רצו לייעל את נוחות הדיווש בעליות כאשר הגוף מוטה קדימה. הדבר אכן בא לידי ביטוי בשטח. והפידול בעליות נוח יותר בזכות זה. גלגל גדול יותר (29 ) מאפשר אמנם דריסה יותר טובה. אבל זה בדרך כלל בא על חשבון זריזות. כאן דווקא לא הרגשתי שום בעיה. האופניים מאוד נוחות למשחק ומצאתי עצמי מדלג בקלילות בדיווש או שניים מעל אלמנטים בשטח.

בירידות האופניים והמתלה הרגישו מאוד יציבים. האורך של האופניים והזויות כמובן תרמו לכך רבות. החלק האחורי קשיח מאוד צידית. דבר שנתן ביטחון בלדרוס את השטח, להשכיב בסיבובים ופשוט לשחרר ברקסים.

זווית הראש מתאימה בדיוק לייעוד של האופניים. שבילים. ומאפשרת משחק בין סיבובים צפופים לבין גינות סלעים וקפיצות. אני אף אגדיל ואומר שבסיבובים הראשונים שלקחתי הם הרגישו לי יותר כמו אופני 27.5 מהירות וחדות. מאשר אופני 29.

בדרופים האופניים לא סגרו מהלך וזאת על אף מתלה של 130 מ"מ ו 35% סאג שאליו כויילו האופניים. בקפיצות האופניים הרגישו מאוד יציבים והיה קל להרימם ולתמרן איתם באויר. עד מהרה מצאתי עצמי מדלג לי מעל גינות סלעים. מהלך אחד הזכור לי באחת הרכיבות היה קפיצה ישירה לתוך ברם תוך מעבר למניואל, דבר שאחרי שבוצע הפתיע גם אותי בקלות בה נעשה.

דרך טובה מבחינתי לבחון האם זוויות האופניים טובים, היא לקחת אותם לרכיבה ארוכה הדורשת לא מעט דיווש וזמן ישיבה על האוכף. על כן לקחתי את האופניים גם לרכיבה במסלול עין השופט. (כחול צהוב 32 ק"מ.) ולאחר הרכיבה בתור אחד שסובל לרוב מכאבי גב תחתון, אני חייב לציין כי לא הורגשה אי נוחות. לא בגב ולא בברכיים. ובכלל האופניים תיפקדו באופן טוב לכל אורך הרכיבה.

התרשמות ראשונית מחלקים שהגיעו על האופניים.

כמו שכבר ציינתי בתחילת הכתבה, על האופניים הגיעו מכלולים שונים. חלקם חדשים בשוק. אני מציין פה בקצרה על כל אחד. התרשמות מעמיקה יותר תינתן בעתיד הקרוב.

הילוכים חשמליים XT DI2 SHIMANO: הוקדשה לכך כתבה נפרדת קישור לכתבה.

בולם קדמי DVO DIAMOND BOOST:  על אופני המבחן הגיע דגם 29 של הבולם הנ"ל. מגיע בדגם בוסט ומתאים גם לגלגלי 27.5+. ההתרשמות הראשונית הינה כי הבולם עבד בצורה טובה מאוד ובעל עקיבת שטח רציפה. למרות דרופים וקפיצות, לא סגר מהלך. לבולם מספר אפשרויות כיוון: אורך מהלך הבולם, Low-speed Compression, High-speed Compression, OTT (מהירות קפיץ מחזיר), rebound. אך לא יהיה מקצועי מצידנו לתת ביקורת על בולם בהיכרות קצרה איתו וללא פירוקו לגורמים. על כן נמשיך לבחון את הבולם במהלך השנה. ונוציא כתבה מסודרת עליו.

מוט כיסא DVOGarnet: מוט כסא מתכוונן חדש של חברת DVO. עבד לכל אורך תקופת המבחן ללא תקלות, בעל אפשרות ניפוח אוויר באופן עצמאי לשליטה על מהירות עבודת הבוכנה.

יש לציין כי פחות אהבנו את צורת ידית ההפעלה ומצאנו כי כדאי כנראה להרכיבה הפוך על הכידון. נמשיך ונבחן את המוצר במהלך השנה.

מושב כרומג LYNX DT : המושב נוח מאוד ביחס לשאר המושבים שקיבלנו על אופני מבחן בתקופה האחרונה ומידותיו התאימו לרכיבה בישיבה ממושכת. הוא לא הפריע לתימרון כאשר הגענו לקטעי ירידה טכניים.

כידון כרומג BZA: כידון קרבון ברוחב של 800 מ"מ, בעל רייז של 15% (קיים בתצורות שונות) בעל כיפוף קל מאוד כלפי הרוכב (8 מעלות) מה שמצאנו כנוח מאוד והרגיש לנו כתנוחה מאוד טבעית. לגבי רוחב הכידון אני חייב לציין כי לרוכב בגובה של (1.75 מטר) ומוטת כתפיים כשלי, הכידון היה רחב מידי ואם זה היה הכידון האישי שלי, הייתי מקצץ אותו ל- 750 מ"מ.

 

סיכום.

ה- NS SNABB PLUS  הינם אופני 29 דורסניים אשר יאפשרו לכם ליהנות הן מרכיבות שבילים ארוכות והן מרכיבה בסינגלים טכניים צפופים ומאתגרים. האופניים מעט כבדות אך ברכיבה עצמה הרגישו כאופניים זריזות והרכיבה עליהן הייתה מאוד מהנה. יש רק לקוות כי בעתיד גם לדגם זה יתווסף דגם עם שילדה מקרבון. אז אם אתם מחפשים אופני 29 היינו שוקלים להכניס את ה- SNABB PLUS  לרשימת האופניים שמאוד כדאי לכם לבדוק.

פלוסים:

 • היגוי זריז.
 • נוחות וגיאומטריה.

מינוסים:

 • משקל מעט גבוה.
 • צורך בסאג גדול.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

2 Comments

 1. נראה מהכתבה שבחנת את האופניים כפי שהם מגיעים out of the box (?),אבל מתקבל הרושם שנבחנו עם זוג גלגלים אחד בלבד (גלגלי ה 29).הקונספט של האופניים הוא שהם יכולים לתת שתי חוויות רכיבה שונות באותם אופניים ופה הפספוס בסקירת המוצר כי לא סקרת את החוויה עם גלגלי הפלוס. כמי שרכב עליהם יכול להתחבר לרוב מה שכתבת ועדיין לדעתי פספסת שלא בחנת/סקרת את הפלוס. זו פלאטפורמה עדיין לא מספיק מוכרת שיכולה לשדרג את חווית הרכיבה להמון רוכבים. שווה סקירה נפרדת.

  • צודק לחלוטין.
   מקווים בהמשך לבדוק את האופניים גם עם גלגלי פלוס.
   תודה רבה.

התגובות סגורות.