מבחן ארוך טווח לצמיגי Mitas KRATOS

צמיגים. מה כבר לא נאמר עליהם? כמות החפירות על איזה צמיג כדאי ולמה…

אם אתם עדיין מאלה שלא יודעים לבחור צמיגים למשימה, ממליץ לכם לקרוא את הכתבה הזו. "צמיגים"

חברת Mitas היא חברה שקיימת מ 1908!! הוקמה כדי לייצר מוצרי גומי כמו אטמים לדוגמא והתפתחה גם לייצור צמיגי אופניים (אם מעניין אתכם קצת יותר, היכנסו לכאן.)

יבואן: בייקטק. מחיר: 240 ש"ח.

בכל מקרה, את ה- Mitas KRATOS קיבלנו לפני קצת פחות משנה מניסים "אופניסים" בקרית מלאכי בסוף החורף הקודם. הצמיגים הורכבו על רוב אופני המבחן שלנו בתקופה זו. ונבחנו בעיקר בחודשי הקיץ החמים ומשופעי הסלעים החדים.

נתונים:

  • רוחב 2.25 או 2.45.
  • טכנולוגיית – TUBELESS SUPRA.
  • משקל 710 גרם לדגם ה 2.25.
  • מיועדים ל All Mountain ו- XC.

הצמיגים הורכבו כטיובלס עם חומר נגד פנצ'רים בקלות רבה על כל חישוק שאליו העברתי אותם.

בשטח:

הצמיגים קלים מאוד. מתגלגלים מצויין. ואוחזים מעולה בסיבובים. הם מיועדים בעיקר ל XC ול AM, אבל אני לקחתי אותם לקצה ורכבתי איתם גם אינדורו. ואף שיפרתי על גבם מספר שיאים אישיים. (יש לזכור שהם לא מיועדים לאינדורו) כמו שנכתב בתחילת הכתבה, השימוש היה בעיקר בקיץ. בפודרה העמוקה. הצמיגים אוחזים מצויין. הקוביות ממש מתחפרות לתוך האדמה הרכה\חול ומאפשרים את השכבת האופניים לתוך סיבובים במהירות ללא חשש שמה האופניים יחליקו. הצמיגים שומרים על צורתם בעת השכבת האופניים או בנחיתות מגובה. אין הרגשה של רכות צידית שיש בדרך כלל בצמיגים קלים.

אם רוכבים איתם XC או AM כמו הייעוד שלהם, אז לא צריכה להיות אתם שום בעיה לדעתי. מנסיון. הם תורמים לקלות האופניים ובעיקר לקלילות הגלגלים. ממש הורגש שבמעבר אליהם מצמיגים אחרים, האופניים הפכו לקלים יותר וזינקו קדימה בכל מכת פדל. אבל אני… לא מסתפק במה שכתוב על האריזה… בחודש האחרון החלטתי לבחון אותם עד קצה גבול היכולת שלהם, והשתמשתי בהם בכל הרכיבות שלי. (שזה בעיקר אינדורו חזק) אחרי לא מעט רכיבות הצלחתי לפנצ'ר את הצמיג האחורי על סלע חד. יש לזכור שהצמיג כבר די ישן ואינו מיועד לרכיבות כאלה. כך שאני ממש התפלאתי שהחזיק לי עד עכשיו בצורת הרכיבה הזו. החור תוקן על ידי תולעת והמשכתי לרכב.

אחרי שנה של שימוש אינטנסיבי ניתן לראות בלאי קל. הקוביות עדיין שלמות. ועדיין ניתן לרכב על הצמיגים. (מנסיון) ולדעתי בלאי כל כך קטן, הוא זניח. לעומת בלאי שראיתי על צמיגים אחרים אחרי תקופת רכיבה ארוכה כזו.

סיכום:

צמיגי ה – Mitas KRATOS נותנים תמורה מלאה. הם קלילים וחזקים. מתגלגלים מהר ונותנים ביטחון עד כדי יציאה מאיזור הנוחות ונסיונות לדברים שמעבר לייעודם. הם שורדים יפה מאוד העברה מחישוק לחישוק לחישוק.

הצמיג לא נבדק בחורף. אך בסופ"ש גשום אחד מרכיבה על גבי הצמיגים, אני יכול לומר שלא חסרה להם אחיזה גם על רטוב. אם זה סלעים חלקלקים או סיבובים רטובים. הצמיגים רכים ואחזו היטב גם אחרי גשם.

למרות שאישית ניסיתי בהצלחה יתרה, אני ממליץ עליהם כצמיגי XC\AM. ולא אינדורו.

יתרונות:

  • קלים.
  • מתגלגלים מהר.

חסרונות:

  • לא מצאנו כאלה.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

2 Comments

התגובות סגורות.