מבחן ארוך טווח לתיק גב USWE F4


מבחן ארוך טווח – תיק גב USWE F4

לא חסרים תיקי רכיבה בשוק וגם יצא לי לרכב עם לא מעט מהם במהלך השנים האחרונות. כאשר הגיע הזמן להחליף תיק, התחלתי לחפש תיק שיתאים לסגנון הרכיבה שלי, כאשר הדגש יהיה על ירידות טכניות. סיבובים מהירים, ועוד דברים הגורמים לתיק להיזרק לצדדים, מעלה, מטה.

כשנתקלתי בחברת USWE וההבטחה שלהם ל No Dancing Monkey הייתי חייב לנסות.

לפני שנה לא היה יבואן בארץ, ואני וחבר פשוט קנינו מחו"ל. כיום ניתן למצוא את התיק כל פעם אצל יבואן אחר.

מאחר ואני אוהב לצאת לרכיבות יחסית ארוכות של 2-3 שעות ובחום של הקייץ לא כדאי להתקצמן על מים החלטתי ללכת על הדגם הגדול יותר של החברה ה F4.

2

 

 

 

 

 

נתונים טכניים.

משקל נקי – 800 גרם.

נפח מים – 3 ליטר, בפועל נכנס קצת פחות וזאת בעקבות פיצול תא המיים ל-2 חלקים, תכונה שאמורה למנוע שכשוך מים בזמן תנודות. את הפיצול ניתן להפריד לטובת ניקוי.

נקודות עגינה – פיצ'ר שמייחד תיק זה הוא 4 נקודות עגינה המתחברות כולן להעילה אחת הממוקמת באזור בית החזה.

3

 

 

 

 

 

 

מצאתי שיטה זו יעילה ומאוד נוחה, יותר מאשר השיטה השכיחה של רצועת חזה ורצועה באזור הבטן (שתמיד לוחצת, או ששוכחים לפתוח אותה כשרוצים להוריד את התיק). לכל רצועה בתיק יש חלק גומי המאפשר מתיחה וחלק מתכוונן עם סקוץ'.

אזורי אכסון (סה"כ 9 ליטר)

 • תא מרכזי גדול מאוד המאפשר חוץ משקית המים (שלה חלק יעודי) לאכסן מספיק כלים לכל מקרה חירום שרק תרצו ואפילו משאבה (לשם המחשה- כזאת שבד"כ מצמידים לשלדה). בתוך תא זה יש אפילו רשת הפרדה שניתן להכניס אליה עוד כלים/ ארנק/ מזון.

7

 • תא טלפון- לאוהבי הSTRAVA מביננו לתיק יש תא מיוחד אטום למים (עבר חורף שלם בלי דליפות) שיכול להכיל טלפון די גדול, ה S7 שלי נכנס בלי בעיה.

5

 • תא "קטן"- אז קטן הוא לא, יש בו מספיק מקום לחטיפים, כלים פנימית, מה שתרצו. גם לו רשת פנימית לחלוקה נוחה של הציוד.

7

 • כיס גדול- בין התא המרכזי לתא הקטן יש אזור שלם לקסדת חצי או מעיל לימי החורף. מניסיון יכול להכיל מעיל די גדול.

6

 • כיס רשת חיצוני- אני משתמש בו בעיקר לאריזות חטיפים ריקות ונייר טואלט (כי אין כמו להתרוקן בשטח).
 •  גב התיק – בתיק זה אין רשת המרחיקה את התיק מהגב לצורך אוורור, אבל יש 2 חלקים מרופדים הדומים יותר לגב תיקי בית ספר של ילדים (אולי יתר נוח אבל פחות מאוורר). כמו כן בגב התיק רצועות סילקון למניעת החלקה ותנועה של התיק בזמן רכיבה.

4

 

 

 

 

 

ברכיבה.

לאחר התאמה קצרה של התיק והרצועות יצאתי אתו לרכיבה. והאמת הבטחות החברה "תיק של זז". והוא באמת לא זז מהגב גם ברכיבות אגרסיביות מאוד. ניסיתי לראות האם יש תזוזה בדרופ וגם כאן התיק לא אכזב ונשאר צמוד לגב. בפניות צפופות התיק גם הפתיעה לטובה וכמעט ולא זז. מצאתי את נקודת החיבור היחידה בחזה, נוחה מאוד להורדה והחזרה של התיק וכל תא בו בא לידי שימוש בציוד, מזון וכלים.

ולאחר שנה?

אני רוכב בין פעמיים לשלוש בשבוע וחייב לומר שהתיק נראה במצב טוב מאוד, גם אחרי כמה נפילות לא קלות. לאחר החורף כיבסתי במכונת כביסה (למרות שכתוב שאסור – אבל מי מקשיב ליצרן…) והוא יצא כמו חדש.

החלק היחיד שמראה סימני בלאי קטנים הן רצועות הגומי שמתחילות לאבד מהאלסטיות שלהן, אך מצאתי שניתן להתגבר על כך על ידי מתיחת רצועות הסקוץ'.

שקית השתייה לא דלפה ופיית השתייה לא חוררה, לחבר התחילו בפיה דליפות בעקבות נשיכת יתר (כנראה משהו מהילדות… חחח) אבל הוא החליף את הפיה בכזו של חברה אחרת (היה לו בבית) בלי בעיה.9
10

יתרונות.

 • פשוט לא זז מהגב.
 • שטח אכסון גדול.
 • קל לתחזוקה וניקוי.

חסרונות.

 • היעדר יבואן סדיר בארץ.
 • מבחר קטן של צבעים.
 • העדר רשת אוורור בגב התיק.

האם הייתי קונה את התיק שוב?

כן. אני לא רואה את עצמי חוזר לתיק מסוג אחר.

3 Comments

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*