מבחן ארוך טווח ל קסדת אינדורו GIRO CHRONICLE™ MIPS

יש ציוד שאני מקבל, שפשוט בא לי להשאיר אצלי. וזה בדיוק מה שקרה לי עם הקסדה הזו.

הקסדה הראשונה שבחנו לפני זמן מה של ג’ירו, הייתה לא משהו בלשון המעטה… הריפוד נפרם ברכיבה הראשונה… והבוחן, התבאס מאוד. לינק לכתבה.

לכן כשקיבלתי את הקסדה הזו, התחלתי לבחון אותה ברגשות מעורבים. חששתי מאוד ששוב נגיע למצב שבו לא נוכל להמשיך במבחן עקב בעיות, אולם התבדיתי. ולשמחתי הרבה, הקסדה עלתה על כל ציפיותיי.

GIRO CHRONICLE™ MIPS קסדת אינדורו.

הקסדה לא מגיעה לארץ. וחבל. מחירה בחו"ל כ- 520 ש"ח.

נתונים:

  • טכנולוגיית הגנה MIPS.
  • 14  פתחי אוורור.
  • ריפוד עבה בטכנולוגיית cool max.
  • משקל 385 גרם.
  • זמין בלפחות שבעה צבעים.

התרשמות ראשונית:

הקסדה הגיעה באריזה יפה. (אבל את מי מעניינת האריזה?) הדבר הראשון שבאמת משך את תשומת ליבי (אחרי שהתפעלתי מיופיה) זה הנוחות על הראש. הקסדה ממש עוטפת את הראש. ומתכווננת בצורה מרשימה לגודל הנכון. היא לא זזה. ולא מורגש בשום מקום מסביב ומעל הראש איזו אי נוחות. הקסדה בעלת טכנולוגיית MIPS מה שמאפשר לקסדה לספוג מכות צד ולזוז מעט לפני שהמכה מועברת למוח.

הקסדה קלה מאוד רק 385 גרם. כמובן שכבר נתקלתי בקסדות במשקל כזה, אך… הן לא היו יפות כמו זו.

הצביעה איכותית, הריפודים נשלפים לניקוי ובסך הכול מדובר במוצר ברמה גבוהה.

כיוונים ונוחות:

בעורף הקסדה נמצאת מערכת הכיוון בעזרתה ניתן לכוון בקלות, ביד אחת את מידת הקסדה. המערכת נוחה מאוד. היא מעט שונה מאלו הקיימות ברוב הקסדות הנפוצות היום בשוק.

המערכת מכוונת בו זמנית את ההיקף הפנימי של הקסדה באופן שווה כך שניתן להגיע לנוחות מקסימאלית. ניתן גם לכוון את הגובה בו המערכת ממוקמת ביחס לעורף שלכם.

רצועות הסנטר נסגרות בצורה רגילה ושארית הרצועה נתפסת בקליפס. משהו ששמתי לב שנוח מקסדות אחרות הוא כי נקודת עיגון רצועת הסנטר לא מפריעות כלל ולא נוגעות באוזניים. משהו שהפריע לי בקסדות אחרות.

על הראש הקסדה מאוד יציבה ויש לה שטח ראיה רחב מאוד. את המצחיה לא ממש ניתן לכוון. אך לא מצאתי שום רצון להסיט אותה. כך שאין עם זה בעיה. היא לא מסתירה את הדרך.

רכיבה עם משקף אבק, או משקפי שמש נוחים מאוד ואין שום הפרעה של הקסדה לכך.

בשטח:

שוב אדגיש. הקסדה נוחה מאוד על הראש. גם ברכיבות ארוכות, אפילו מעל לשלוש שעות. לא הורגשו לחץ או אי נוחות. בחלקי רכיבה טכניים, קפיצות ודרופים הקסדה נשארה במקומה ולא זזה.
הרכיבות בארץ חמות מטבען. למרות שרכבתי איתה בחודשים יחסית קרירים יותר, עדיין הזעתי עקב אחוזי הלחות הגבוהים שגרמו לכך. מה שכן, הזיעה לא טיפטפה אל העיניים או הפנים, אלא אם כן רציתי בכך ולחצתי את הקסדה כדי לסחוט את הריפוד.

אני נוהג להוריד את הקסדה מהראש בעת מנוחה במהלך רכיבות בשטח, להפתעתי, עם הקסדה הזו, לא עשיתי זאת ולו פעם אחת…

סיכום:

קסדת ה – GIRO CHRONICLE™ MIPS היא קסדת אינדורו יפה עם טכנולוגיה עדכנית ואני ממליץ שתוסיפו אותה לרשימת הקסדות שכדאי שתבחנו לפני קנייה. מדובר בקסדה מאווררת ונוחה מאוד. בין היותר נוחות שהרגשתי על ראשי.

פלוסים:

  • קלה.
  • מאווררת.
  • נוחה מאוד.

מינוסים:

  • לא מיובאת לארץ.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.