מבחן כידון – SPANK SPIKE 800 VIBROCORE

ישנן ארבע נקודות המחברות את הרוכב לאופניים.

את הכסא אני לא סופר. כי ברכיבות מהסוג אותו אנחנו עושים, רוב הזמן אנחנו בעמידה. על כן אני סופר רק את כפות הידיים וכפות הרגליים המחברים אותנו אל האופניים.

על פדלים דיברנו בעבר. וגם על נעליים. על גריפים דיברנו. ואפילו ייעצנו בהקשר של רוחב הכידון. אבל בחירה של הכידון עצמו זה דבר אישי. צבע, רייז, צורה, ישנם משתנים רבים. שכולם חשובים.

כפות הידיים חלשות מכפות הרגליים והן הראשונות לקבל כל אימפקט מהאדמה כשהאופניים מסתערים קדימה בסינגל. לכן, יש חשיבות רבה מאוד לכך שהכידון יהיה נוח ועמיד.

הטכנולוגיה בכידונים לא השתנתה הרבה בשנים האחרונות. הכידונים עדיין עשויים אלומיניום או קרבון. אבל לאחרונה נחשפתי לכידון החדש של SPANK. ה- SPIKE 800 VIBROCORE. כידון שמשלב בתוכו טכנולוגיה מהפכנית. שאמורה למנוע מהרעידות שמגיעות מהמהמורות להגיע לכפות הידיים. (מה שנקרא arm-pump ) או לפחות להפחית אותם.

יבואן: FUNRIDE. מחיר: 495 ש"ח.

טכנולוגיה.

  • הכידון עשוי מאלומיניום. עד כאן אין שום חידוש. אולם בתוך הכידון מסתתר קצף מיוחד המוזרק לכל כידון בזמן ייצורו. קצף המפחית את הויברציות. ובכך מקל על הידיים ומונע \מפחית הירדמות או כאבים.
  • רוחב הכידון 800 מ"מ. אולם ניתן לקצרו עד 740 מ"מ. (אני בחרתי לקצר את שלי ל 750מ"מ)
  • ניתן לבחור מתוך 3 אפשרויות של רייז (גובה כידון) 15, 30, 50.
  • עובי הכידון הוא 31.8 סטנדרטי.
  • צורת הכידון היא 4 מעלות כלפי מעלה ו 8 מעלות אחורה.

רכיבה ראשונה.

האמת, שהייתי די סקפטי לגבי יעילות הכידון. אבל הייתי מוכרח לנסות. ניסרתי את הכידון ל 750 מ"מ והרכבתי עליו גריפים ספוג כמו שאני אוהב.

את הכידון קיבלתי לפני נסיעה ל UK. כך שאת הרכיבה הראשונה שלי עליו עשיתי ב Surry Hills. המקום שהפך למפורסם בעקבות הסרטונים של Brendan Fairclough, Olly Wilkins.

רכבתי שם עם מספר רוכבים מקומיים שפינקו אותי בסיבוב שכלל את רוב הסינגלים המטורפים ביותר שיש להם להציע. עליי לציין שהכידון הרגיש לי נוח מייד. רכיבה של יותר משעתיים. והידיים לא התעייפו כלל.


אחרי יומיים ביקרתי ב Bike Park Wales. ליום רכיבה ארוך.

המון ראנים על מסלולים שחורים ואדומים. קפיצות וסיבובים מהירים. הכידון היה נוח. הידיים לא התעייפו כלל גם הפעם. את הרכיבות ב- UK עשיתי על גבי אופני האינדורו שלי.

כשחזרתי לארץ העברתי את הכידון לאופני הדאונהיל שלי. איתם טסתי לשבוע במורזין. כפי שכתבתי בעבר, הראנים הארוכים והקשים שם, גורמים לידיים לכאוב כל כך, שבמהלך השנים פיתחנו כל מיני שיטות להתגבר על כך. בעיקר חיזוק של כפות הידיים על ידי קפיץ לחיצה. הפעם עקב הנסיעה שבועיים קודם לכן והעבודה שלי, לא היה לי זמן לחזק את כפות הידיים. חששתי מכך מאוד. וכבר הייתי מוכן לסבול מכאבים… אבל,

אחרי 8 ראנים בחצי יום הראשון, הבנתי שהכל בסדר. אין כאבים. אין עייפות. כיף.

שאר השבוע במורזין עבר גם הוא עם המון רכיבות ארוכות ובלי שום כאבים בכפות הידיים. פרט ליום אחד. שבו שכרנו אופני אינדורו ליום טיול. ועליהם היה כידון אחר. באותו יום הבנתי כמה ה –  VIBROCORE טוב. כי עם הכידון הרגיל, הידיים ממש כאבו לי במהלך ראנים ארוכים. ולאו דווקא במסלולים קשים או תלולים במיוחד. למחרת חזרתי לרכב על אופני הדאונהיל שלי עם הכידון של SPANK. הכאבים נעלמו כלא היו. מדהים!

סיכום.

הכידון הוא חלק חשוב מאוד. הוא נקודת המגע שלנו עם הפרונט של האופניים. כידון טוב אמור להיות נוח מייד. בלי צורך "להתרגל" אליו. או שהוא נוח או שלא.

SPANK, באמצעות טכנולוגיה חדשה, הביאו את הכידון הנוח שלם לרמה של שלמות. הכידון מבודד את הויברציות בצורה טובה מאוד. ותורם לכך שנוכל להמשיך ולרכב עוד ועוד. בלי כאבים או התעייפות של כפות הידיים.

לי אישית הכידון היה נוח מהרגע הראשון. מספר חברים שניסו גם הם את הכידון, קנו מיד גם הם את אותו הכידון. אני ממליץ בחום.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

2 Comments

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*