מבחן לאופני Kona Process 153 DL.

שוק אופני השבילים / אינדורו 27.5 המתהדרים במהלך מתלה של 6 אינצ' רווי. כל החברות בשוק מחזיקות דגם או שניים לייעוד זה. כאשר נתקלנו באופני ה- PROCESS אשר להם מהלך של 153 מ"מ, היינו חייבים לבדוק אותם.

במבט ראשון העיצוב של ה- PROCESS נראה די שגרתי, מדובר באופני סינגל פיווט עם לינק. לא משהוא שלא ראינו בעבר, אבל כאשר בוחנים את כל נתוני הגיאומטריה והאבזור המושפע מכך (סטם וכידון) הדבר הגיוני לגמרי. לשילדת ה- PROCESS , יש – REACH ארוך וסטם קצר, מה שעוזר מצד אחד בעליות ומצד שני מאפשר היגוי מהיר בירידות. אופני המבחן הגיעו עם כידון רחב (780). לטעמי רחב מדי למידותי, אך גם חלק זה אמור לעבוד בהרמוניה עם נתוני הגיאומטריה של השלדה ולהקנות ביטחון בירידות.

יבואן: סלאלום. מחיר: 23.900.

1
נתון מעניין נוסף על השלדה הינו ה- Chain-stay הקצר, 425 מ"מ, זה ה- Chain-stay הקצר ביותר שיצא לנו לבחון בתקופה האחרונה, והדבר הורגש מאוד ברכיבות במהלך סיבובים צפופים במסלול המבחן שלנו.

גיאומטריה.

geo

לשלדה חיווט פנימי להילוכים, ברקסים ומוט הכיסא, והקווים מאוד נקיים. האופניים מגיעים בכמה רמות אבזור, כאשר השוני בינהם הוא רמת החלקים והבולמים. הדגם שנבחן היה ברמת הגימור הגבוהה ביותר עם בולם –rockshox monarch plus אחורי ו- Rockshox pike 160 קדמי. כל שאר המכלולים היו של חברת SRAM ומוט הכיסא של חברת – KS LEV.

אם בא לכם לחקור קצת יותר לעומק על המתלה, באתר זה ניתן לקרוא על הנתונים של האופניים. כמה הם אקטיביים בברקס, כמה הם יעלי פידול ועוד דברים חשובים:

http://linkagedesign.blogspot.co.il/2013/09/kona-process-153-2014.html?m=1

2
בשטח.
כיוון מהיר של הבולמים למשקלי ואנחנו יוצאים לסיבוב סינגלים בבן שמן. התחושה הראשונית על האופניים הן של "חיבור". מפדלות טוב מגיבות מהר ומתרוממות לאוויר במשיכה קלה של הכידון. מצאתי שהבולם האחורי עובד בצורה היעילה ביותר הן בעליות והן בירידות במצב TRAIL והשארתי אותו כך לאורך רוב המבחן. ועכשיו שעשינו סיבוב היכרות הגיע הזמן באמת לבחון אותן וזאת מתרחש רק במסלול המבחן שלנו!
עליות.
האופניים מפדלות באופן יעיל מאוד, ותנוחת הרכיבה מרגישה מאוד טבעית. בעליות חדות לא מורגש כי הגלגל הקדמי מתרומם או שהאחורי מאבד אחיזה. KONA מיקמו את הרוכב במקום המתאים ביותר. במהלך עליות טכניות ה- Chainstay הקצר בשילוב הסטם הקצר אפשרו לי לעלות בקלילות מעל מכשולים ואף לדלג על כמה מהם במידת הצורך.
ירידות.
למרות ה- Chainstay הקצר KONA הצליחו לשמור על בסיס גלגלים באורך סביר, כך שיקנה ביטחון בירידות, וגם בתלולות ביותר לא הרגשתי חוסר ביטחון.

גינת סלעים ובלימה.
לצערי כאן בפעם הראשונה נזכרתי שאני על אופניים בעלות מתלה- סינגל פיווט, ברגע שנוגעים בבלמים, המתלה מאבד מיעילותו ומתחילים להרגיש את השטח. אני יודע מה אתם אומרים, "אז תעזוב את הברקס", ואני מסכים אתכם, אבל מה לעשות לא כולנו יכולים להיות SAM HILL, ורובנו עדיין צריכים להשתמש בבלמים. על אף האמור לעיל מצאתי עצמי בוחר קווים נקיים יותר או שמדלג מעל גינת סלעים. חוויית הרכיבה מבחינתי לא נפגמה.

20160819_095028_040
דרופ.
המתלה עבד בצורה טובה ולא סגר מהלך.

6

ברמים.
האופניים נדבקו היטב בברם ואפשרו יציאה מהירה, יש לציין כי הכידון הרחב מאוד הפריע לי בברמים ושינה מעט את מיקום הגוף שלי על האופניים.

סוויצ'בקים.
האופניים פונות במהירות ויעילות תודות ל- Chainstay הקצר וגם מאפשרות פידול מהיר ביציאה מסיבוב.

4

סיכום.
Kona Process 153 הינם אופניים מאוזנים להפליא, האופניים מיועדים לרוכבי שבילים\אינדורו שאוהבים לתת בראש בירידות טכניות. הם יעלו אותך לראש הגבעה ויורידו באותה חינניות וזריזות. אופני Play Bike שלא יאכזבו אתכם וזאת בעיקר בזכות הגיאומטריה שלהן. המינוס היחיד כמו שהבנתם היא שיטת השיכוך סינגל פיווט ,אליה אני אישית לא מתחבר, אשר מאבדת יעילות בנעילת ברקס, והדבר הורגש בירידות. אך שוב, הדבר לא פגע לי בהנאת הרכיבה. אחרי מספר רכיבות, החלפתי את הכידון לכידון שלי שהוא 750ממ. והדבר עשה פלאים. השליטה הפכה טובה אף יותר. ואיתה הביטחון.

פלוסים.

  • Chainstay קצר.
  • גיאומטריה מאוזנת.
  • חייב לציין לחיוב את מוט הכיסא המכאני של KS LEV שעבד בשקט מוחלט והפתיע אותי לטובה למול המתחרים ההידראוליים.

מינוסים.

  •  מתלה מאבד יעילות בברקס.

אם הכתבה העלתה לכם שאלות, ניתן לפנות אליי כאן באתר, או במייל או בדף הפייסבוק.

2 Comments

  1. הי. מבחן ממצה ומעניין.
    כמה הערות לגבי השפה, שתעמוד באותו קו איכותי עם התוכן. "עושה שכל" זה תרגום לביטוי אנגלי, אני חושב שעדיף לעשות שימוש בעברית הפשוטה והקולחת "הגיוני".
    מדוע ברקסים, או יש בעברית בלמים?

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*