מבחן לגלגל שיניים WolfTooth 49

כמה מכם עדיין רוכבים עם יותר מגלגל שיניים אחד מלפנים?

כבר מספר שנים שהתעשייה דוחפת חזק לכיוון של גלגל שיניים אחד מלפנים וקסטה שנותנת מענה להכל מאחור. למי שעדיין לא נפטר מהמעביר הקדמי, אני ממליץ לקרוא את הכתבה שלנו על איך עושים זאת.

ולמי שכבר עבר, הגלגל 49 שיניים של WoolfTooth בטוח יעניין אותו.

הקדמה.

אני רוכב עם גלגל שיניים יחיד מלפנים כבר… בעצם… מאז ומתמיד. כרוכב שהתחיל את דרכו כאוהב ירידות בלבד ואז התגלגל לתחרויות פיראטיות שהיום נקראות אינדורו, מייד ויתרתי על המעביר הקדמי המסורבל. פעם כשהקסטות היו "רגילות" מה שאומר שהגלג"ש הקל ביותר היה 36, נאלצתי לרכב מלפנים עם גלג"ש 32. שהיה הקל ביותר מבחינת כח דיווש. אבל, זה כמובן הגביל אותי בירידות. בהן הגעתי למהירויות גבוהות ופידלתי "על ריק"…

עם הקסטות הקיימות היום, של עשרה, אחד עשר ואפילו שניים עשר הילוכים, ניתן לרכב מלפנים עם גלג"ש גדול יותר. וכך ניתן לפדל גם בירידות מהירות.

לפני כשנה יצאה SRAM עם ה  – "איגל"\ "Eagle". 

מערכת שכוללת קסטה שבה גלג"ש 50 שיניים אימתני. שמקל מאוד בעליות ארוכות. ומאפשר, בהתאם, לרכב עם גלג"ש גדול יותר מלפנים. אולם, המערכת קיימת רק כמערכת שניים עשר הילוכים. כך שאם ברשותכם מערכת אחד עשר הילוכים שהייתה המילה האחרונה לפני שנה … בעסה.

חברת WolfTooth ממיניאפוליס, קיימת כבר מספר שנים, החברה הוקמה על ידי רוכבים עם רקע בהנדסה וייצור, שתמיד חיפשו לשפר את אופניהם האישיים, החברה מייצרת שיפורים חלופיים רבים ומגוונים לאופניים.

WolfTooth 49T GC Cog  יבואן http://www.biketec.co.il. מחיר: 468 ש"ח.

את גלגל השיניים ניתן להוסיף לכל קסטה של אחד עשר הילוכים, ובכך להגדיל משמעותית את טווח ההילוכים.

הרכבה.

גלגל השיניים הגדול מגיע עם גלגל שיניים קטן של 18 שיניים. למה? מייד תבינו. אני הוספתי את גלגל השיניים החדש על קסטה 11-42 של Sunrace MX8 11-Speed Cassette.

יש לפרק את הקסטה, להרכיב את גלגל השיניים 49 ועליו את החלק הראשון של הקסטה. ואז במקום שני גלגלי השיניים 17 ו- 19, מכניסים גלגל שיניים 18. זאת כדי למנוע קפיצה גדולה מידי בין הילוכים.

אנחנו נישאר עם שני גלגלי שיניים וספייסר אחד. אותם כמובן נשמור בצד.

בסופו של דבר קיבלתי קסטה 11-49.

הרכבת הגלגל לאופניים.

משהו קטן לידיעה. כאשר יש גלגלי שיניים גדולים יותר בקסטה, השרשרת צריכה להיות ארוכה יותר. חשוב מאוד לשים לב לאורך השרשרת. אצלי למשל הבנתי שהשרשרת קצרה מידי. בהעברת ההילוכים לגלגל שיניים החדש' הגדול, המעביר לא רצה לעבור.

העברת הילוך במצב כזה עלולה להרוס את המעביר. מה גם שבאופני שיכוך מלא, שרשרת צריכה להיות אפילו יותר ארוכה. כי עבודת המתלה מושכת את השרשרת אפילו עוד.

נאלצתי לקנות שרשרת חדשה. קצת כיוונים של הבורג המגביל כדי להרחיק מעט את הפולי מהגלג"ש והכל עבד חלק.

אבל, משהו קטן, כשהשרשרת ארוכה יותר, המעביר מתקפל הרבה יותר לכיוון השילדה במצב שהוא על הגלג"ש הקטן בקסטה. והשרשרת מעט רפויה יותר. מה שיכול לעשות בעיה ולגרום לשרשרת לקפצץ ולעוף מהגלגל שיניים הקדמי.

בשטח.

את הרכיבה הראשונה עשיתי בחורשן. מי שמכיר את חורשן יודע כמה העליות שם קשות וארוכות. (אבל שוות את זה)

לא שהייתה לי בעיה לפני כן, עם הגלג"ש 42, אבל, כהתעייפתי, ועברתי לגלג"ש 49, ואוו. זה ממש מאפשר לרגליים לנוח. לעלות בקצב רגוע יותר. ולשמר כח.

ההילוכים עברו חלק. לא היה כל רמז לכך שהוחלפו בקסטה שלושה גלגלי שיניים. המעברים היו חלקים. ועוד דבר חשוב, הארכת השרשרת לא גרמה לשום בעיות כאשר רכבתי בירידות על הגלג"ש הקטן. השרשרת לא קפצה יותר או פחות. ולא ברחה או הסתבכה.

סיכום.

כמו שאר המוצרים של WoolfTooth, שיצא לי להכיר, גם הגלגל שיניים 49 איכותי מאוד.

אם אתם בכושר, ולא מוצאים את עצמכם מחפשים עוד הילוך בעליות קשות, אז כנראה שאין לכם צורך בגלג"ש 49 הזה.

אבל, אם בעליות ארוכות, אתם מנסים לתת קליק בידית ההילוכים ומקללים שהם נגמרו, או שחבריכם בורחים לכם ואתם עולים ברגל, הגלג"ש הזה יעזור לכם מאוד.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*