מבחן לגרבי חורף SealSkinz Thick.

חיכינו לו והוא הגיע. החורף.

רכיבה בבוץ ושלוליות גוררת איתה בדרך כלל כפות רגליים קרות ורטובות. מים מצליחים לחדור גם מבעד לנעלי הרכיבה האיכותיות ביותר, שאמורות להגן מהם… קור בכפות הרגליים, גורם לכל הגוף להרגיש קר יותר (לפחות אצלי). אז מאוד שמחתי כשגיליתי בטעות את הגרביים הללו. אני זוכר שמישהו פשוט המליץ עליהן כמתנה לרוכב שיש לו הכל. ההמלצה באה מרוכב אנגלי שרגיל לרכב בבוץ ובמזג אויר בריטי טיפוסי וקר. אז חשבתי לנסות.

בכתבה הפותחת את סדרת כתבות החורף ניתן לקרוא קצת על איך ניתן להתכונן לרכיבות כאלה.

מבחן לגרבי חורף SealSkinz Thick Mid Length Sockמחיר כ- 35$.

20161202_152559

חברת SealSkinz מייצרת ביגוד חורפי כבר כ -20 שנה. הסיסמא שלהם היא "ההכרח אבי ההמצאה" הם החלו את דרכם כיצרני גרביים וכיום מייצרים כובעים, כפפות ועוד. לכל מזג אויר ומובילים בתחומם.

נתונים יבשים.

  • הגרביים באות במידות שונות. ניתן לבדוק התאמה באתר החברה.
  • הגרביים חסינות מים, נושמות, מנדפות, עמידות מאוד, רכות, ונמתחות.

התרשמות ראשונית.

הגרביים נוחות מאוד. מרגישות כמו כל גרב רגילה, אבל, עבות יותר. בערך פי 2 מגרב רגילה. יש לקחת זאת בחשבון אם אתם רוכבים עם נעליים לוחצות מידי. הגרביים מאוד מחממות אבל לא מזיעים בהן.

בשטח.

הרכיבה הראשונה שלי עם הגרביים היתה במורזין לפני שנה וחצי. גשם שוטף ירד בלילה. ואנחנו כמובן רוצים לרכב בכל מחיר. קר, רטוב, בוץ, יצאנו.

20160619_133254

למי שרגיל לרכב בבוץ ושלוליות, ההרגשה של נעליים רטובות וכפות רגליים קרות מאוד מוכרת. אז הופתעתי לגלות במהלך הרכיבה, שאף כי הנעליים היו מבוצבצות לגמרי ורטובות, (הרגשתי לפי המשקל שלהן) כפות הרגליים היו עדיין חמות ויבשות. איזה כיף.

אחרי הרכיבה חזרנו למלון ושטפנו את האופניים והציוד עם צינור. חלצתי את הנעליים וגיליתי שהגרביים יבשות לחלוטין. זה היה מדהים. נכנסתי איתן לשלולית עמוקה כדי לבדוק, וראה זה פלא, אף טיפה לא חדרה דרכן. וכשהוצאתי את הרגליים מהשלולית, המים פשוט התנדפו מייד מהגרביים. יכולתי פשוט להניח את הגרביים בצד ולגרוב אותן שוב למחרת.

סיכום.

עכשיו אחרי שנה וחצי, אני יכול לומר שאין רכיבה חורפית שאני לא גורב גרביים כאלה. מאז רכשתי עוד שני זוגות של הגרביים הללו. ואני ממליץ תמיד לחברים ומראה להם את הגרביים בסיום רכיבה כדי לשכנע אותם.

המחיר של הגרביים קצת מרתיע בהתחלה. אבל אחרי נסיון איתן. הן שוות כל שקל.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. או בתגובה תחת הכתבה על כל שאלה.

2 Comments

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*