מבחן למגיני ברכיים DAINESE TRAIL SKINS

בעקבות השינויים שעובר ענף רכיבת האופניים (אינדורווו!!!) משתנה גם ענף המוצרים הנלווים.

ענף הביגוד והמיגון, מתאים גם הוא את עצמו לטרנדים האחרונים.

מאחר ורובנו רוכבים בעיקר שבילים, אגרסיביים יותר או פחות, אנו מחפשים ציוד שמצד אחד יספק לנו את ההגנה הדרושה אך מצד שני יהיה מספיק נוח וקל ליום רכיבה מלא.
כשהגיע הזמן להחליף מגן ברך, חיפשתי אחד שיענה על הצורך הזה ונתקלתי במגן ברך של חברת Dainese המיועד לשימוש רוכבי שבילים. לאחר זמן רב בו חיפשתי ולא הצלחתי למצוא זוג כזה בארץ, הזמנתי אותו מ- eBay.

חברת DAINESE

החברה היא שם מוכר בענף האופנועים והינה אחת מהחברות המובילות בעולם בייצור ציוד מגן וביגוד לענף זה. החברה נוסדה בשנת 1972 באיטליה ולאורך השנים החלה לייצר ציוד מגן לענפים נוספים כגון סקי ואופניים. מוצרי החברה ידועים באיכותם, בחדשנות החומרים מהם עשויים המוצרים ולרוב, לצערנו, החברה ידועה גם בתג מחיר גבוה.
מספר נתונים על המוצר:
חומר הגנה: נוסחה סודית של החברה, מדובר בפולימר המגיב למכה ומתקשה בהתאם. (נמצא בעוד מוצרי מיגון של חברות נוספות)
סגנון לבישה: שרוול/גרב (מצריך הורדה של הנעל).
סגירה: סקוץ' מעל ומתחת קו הברך.
מניעת החלקה: 2 פסי סיליקון הממוקמים מעל ומתחת קו הברך.
איוורור: לכל אורכו הקדמי של המגן משולבים חורי אוורור בצורת כוורת דבורים.
משקל: 292 גרם לזוג.
מידות: S,M,L,XL.

Knee guard sizing chart
מחיר: כ- 225 ש"ח נכון למועד כתיבת הכתבה ב-eBay.

בשטח.
לבישת\גריבת המגנים מצריכה חליצת הנעליים ולבישתם\גריבתם כשרוול על הרגל, המוצר שנבחן היה במידה M והתאים לרגלי ללא הרגשה של לחץ באזור מסוים. מיקום המגן הינו פשוט וסגירת הסקוצ'ים ביחד עם פסי הסיליקון השאירו את המגן במקומו לאורך כל הרכיבה. היתרון הגדול שאני מזהה לפסי הסיליקון הינו שהדבר מונע החלקה של המגן כלפי מטה ובכך מאפשר לאילו מביננו שסגירת הסקוצ'ים גורמת להם למניעת זרימת דם תקינה והרגשת "נימול" להקל מעט את הסגירה אך להיות בטוחים כי המגן לא יזוז.

20160729_160917 20160729_160853
הדבר הראשון שמרגישים לאחר לבישת\גריבת המגן הינו המשקל הקל שלו, למעשה לאחר מספר דקות דיווש שוכחים כי למעשה יש עלינו מגן. חורי האוורור אכן מורגשים, אך חשוב לי לציין כי בחום יולי אוגוסט (בארצנו) כנראה ששום מגן, מאוורר ככל שיהיה כנראה לא יעזור וירגיש חם. אם זאת מאחר והמגן כה קל ולא מורגש ניתן להפשילו מהברך בזמן רכיבה במעלה ההר ולהחזיר אותו למקומו כאשר ברצוננו להתחיל את הירידה.
גם בעליות ארוכות המגן אינו מורגש ולא הפריע לתנועת הרגל, חשוב לי לציין כי בימים חמים ולחים מאוד כאשר פנים המגן נהיה ספוג זיעה התחלתי להרגיש צריבה של שפשוף מעל קו הברך, פתרתי זאת בכך שמיקמתי את המגן מעט גבוה יותר והדבר לא הורגש מאז.
בירידות כאשר תנועתיות חשובה ותנוחת רכיבה בסיבובים היא ההבדל בין שיא חדש ב-STRAVA לבין עוד רכיבה סתמית, מצאתי שהמגן מאוד נוח ואינו מפריע לתנועה, במגנים אחרים שההגנה על פיקת הברך הינה מסיבית נתקלתי במצבים בהם המגן היה נתקע לי בטופ-טיוב אך אין זה המצב במגן זה.

jump

למרות המשקל הקל שלו ריפוד ההגנה נתן לי מספיק ביטחון למתוח את הגבול אפילו עד הנפילה המזדמנת. גם כאן המגן לא איכזב ונשאר במקומו.
מאחר והמגן מיועד לשימוש יום יומי ברכיבות שבילים הוא ניתן לאיפסון בצורה פשוטה גם בתיק רכיבה.

2 1

עמידות.
המגן נמצא ברשותי מעל לשנה והוא המגן הראשון שאני שולף לצורך רכיבה, השנה אף לקחתי אותו איתי והשתמשתי בו בחופשת DH אליה נסעתי לצרפת\Morzine. לאורך השנה המגן עבר מספר רב של כביסות במכונת כביסה וכמעט ואינו מראה סימני בלאי. התפרים נשארו כולם במקומם, רצועות הסיליקון שלמות והסקוצ'ים לא איבדו מאחיזתם. ניתן להבחין מעט בעייפות במתיחות של רצועות הגומי אך הדבר לא מורגש ואינו פוגע באחיזת המגן לברך, מעבר לכך לוגו החברה מתחיל לדהות מעט.

פלוסים:

  • קל ונוח.
  • מחיר.

מינוסים:

  • אופן לבישה\גריבה המצריך חליצת הנעליים.

סיכום.

לחברת Dainese עוד מוצרים לרכיבת שבילים. מהנסיון שלי עם המגן, אני יכול רק להמליץ על כך שהוא עושה את עבודתו בצורה נהדרת ומחזיק מעמד בצורה טובה מאוד.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

2 Comments

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*