מבחן לסט ביגוד – Leatt DBX 5.0‎

זיעה שמתקררת על החזה, הופכת לקרה מאוד כשחוזרים לרכב אחרי מנוחה.

דיברנו בעבר על החשיבות בשמירת חום הגוף ברכיבות בעונות המעבר ובחורף. כדי לבצע זאת, לפעמים אנו יוצאים לרכיבה עם מספר שכבות.

אני אישית הרבה פעמים במזג אויר קריר יוצא לרכיבה עם שתי שכבות של חולצות רכיבה נושמות. (כן כן. שתי חולצות רכיבה רגילות.) אך ברכיבות עצמן אני מרגיש לעיתים שרוח חודרת באזור שהכי חשוב לי להגן עליו וזה אזור החזה. הדבר הביא אותי לחפש מוצר אשר משלב הן בד נושם והן בד אטום וזאת לצורך ההגנה והנוחות המקסימאלית. מסתבר שהמוצרים של חברת Leatt מסדרת ה 5 אכן עומדים בקריטריונים אותם חיפשתי. אז בעזרתו האדיבה של היבואן התחלנו לבחון סט של מכנס וחולצה מסדרת ה 5. ואילו הממצאים לאחר תקופה ארוכה.

יבואן: Ran Zilka מחיר: חולצה- 280ש"ח. מכנס – 450 ש"ח.

חולצה:
מחיר מבצע: 280 ש"ח.
צבעים: צהוב, כחול, שחור.

החולצה שנבחנה בעלת שרוולים ארוכים. אשר מורכבת ממספר סוגי בד. האחד שמרכיב את גב החולצה והזרועות, הינו בד נושם ומנדף.

והשני (בעיקר באיזור הקדמי של החזה) הינו בד אטום אשר אינו מאפשר לרוח לעבור דרכו. כמו כן באיזור החזה והידיים משולב חומר דוחה מים ובוץ. באיזור המרפקים ישנה שכבה חיצונית קשיחה יותר אשר אמורה לספק הגנה נוספת לאיזור זה שמשתפשף רבות בשיחים וענפים.

המוצר עצמו עשוי ברמת גימור גבוהה עם תשומת לב לפרטים קטנים כדוגמת כיס עם רוכסן שיכול לשמש לאיכסון.

וכן פיסת בד מיקרופייבר לניקוי עדשות משקפיים או משקף אבק.

דבר נוסף (שלא ראיתי עדיין בחולצות אחרות) הינו שילוב של חלקי סיליקון במקומות שונים בפנים החולצה לצורך מניעת תזוזה מיותרת שלה על הגוף.
מעבר לכך החולצה תוכננה ללבישה גם על מגן גוף וחלקה העליון בעל יכולת מתיחה כך שניתן ללבוש ולהסיר אותה על מגן צוואר.

נתוני מכנס:
מחיר מבצע: 450 ש"ח.
צבעים: צהוב, כחול, שחור.

מכנס רכיבה קצר (מעט אחרי מרכז הברך). עשוי מחומר אטום למים, כך שמתאים גם לרכיבות במזג אוויר חורפי. האטימות מתקבלת מתפרים ש"הולחמו" עם חיזוקי גומי. גם כיסי המכנס אטומים בכך שהרוכסן מוצנע בתוך פסי גומי. הידוק המכנס נעשה באמצעות שני מותחנים בכל צד של המותן ואלו מקובעים עם סקוצ'ים בחזית המכנס.

מאחר ובמהלך רכיבה הגוף מתחמם, במידה ותרצו לאורר מעט את רגליכם, ישנה אפשרות לפתוח שני פתחים הסגורים בריצ'רצ'ים בצידי הרגל. אלה יספקו זרימת אויר. למכנס יש כיס בכל צד וזה נסגר עם רוכסן.

בשטח.
יצא לי לבחון את הביגוד גם כסט וגם בשילוב עם בגדים אחרים. בנוסף, תקופת המבחן הייתה ארוכה וכללה רכיבות הן במזג אויר חורפי מאוד והן רכיבות במזג אויר אופייני לעונת מעבר.

חולצה:
החולצה נוחה מאוד ואכן ברכיבות בהן לרוב הייתי לובש שתי שכבות, הסתפקתי רק בחולצה. יש לציין כי האטימות לרוח ולקור אינה מושלמת. זה ברור כי עדיין מדובר בבד. אך אם הייתי צריך לתת מספר, מדובר בבלימה של 70% מהרוח. בימים חמים מורגש כי החולצה מעט כבדה אך מספיק אורירית כדי לא להרגיש כי "מתבשלים" בתוכה. בכל מקרה זו לא חולצה קייצית. ועדיף ךא לרכב איתה בקיץ. מבחינת רכיבה בגשם אין מדובר בתחליף למעיל אך בטפטוף קל ובהתזות משלוליות היא עמדה במבחן. אהבתי מאוד את שילוב שכבת ההגנה הנוספת באזור המרפקים וגם לאחר מספר גלגולים ושפשופים בעצים החולצה נשארה שלמה. לאחר הרבה כביסות  החולצה נראית כחדשה.

מכנס:
התאמת המכנס לגוף הינה טובה מאוד והשיטה בה החברה בחרה, כלומר שני מותחנים אחד בכל צד. פשוטה ומביאה למיקסום הנוחות. המכנס הינו מעט ארוך לדעתי בכחמישה ס"מ והדבר מורגש כאשר ברכיבה מינהלתית תשמעו אותו משתפשף במגן הברכיים, אך יש לציין כי הדבר לא מפריע ברכיבה. מעבר לכך המכנס אטום למים וברכיבות בגשם ובשלוליות תיפקד בצורה מיטבית. כיסי המכנס בעלי פתח רחב עמוקים ונוחים לתפעול אפילו תוך כדי רכיבה תודות לידיות הרוכסנים שהינן ארוכות ועשויות גומי. במזג אויר חם מצאנו את פתחי האוורור שימושיים מאוד למרות שהיינו רוצים שישולבו בהם רשתות בחלק הפנימי. גם לאחר מספר היתקלויות עם הקרקע, המוצר נשאר בשלמותו ולא נוצרו קרעים. משהו קטן שהפריע לי, שלאחר מספר כביסות וזמן די קצר, הלוגו של החברה כבר התחיל להראות סימני בלאי.

סיכום:
סדרת ה- DBX 5.0 של חברת LEATT מביאה מוצרים שיכולים לשמש כל השנה למרות שהם מיועדים בעיקר לחורף ולעונות המעבר. המוצרים עשויים מחומרים חדישים ולא נחסכה עבודת תפירה וירידה לפרטים. היתרון הברור של החולצה הזו, לעומת שאר אלו שבארון, זה הבד האטום בחלק הקדמי של החזה. זה כנראה מה שיגרום לי לקחת אותה לרוב הרכיבות בהן מעט קריר. המכנס הינו נוח מאוד ולאחר מספר דקות מתעלמים מהשיפשוף במגן הברך. לרכיבות במזג אויר רטוב ולח אעדיף אותו מאשר מכנס רכיבה רגיל שכנראה סופג מים.

יתרונות:

  • מוצרים ברמת גימור גבוהה ועם מטרה.

חסרונות:

  • מכנס מעט ארוך מהרגיל.
  • בלאי מהיר מידי של הלוגו.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.