מבחן לפדל פלאט DMR VAULT

"מה כבר יכול להיות שונה בפדל הזה?" חשבתי לעצמי….

חברת DMR קיימת כבר למעלה מ- 20 שנה. החברה הבריטית מייצרת הרבה יותר מפדלים. ותחת חסותה נמצאים כמה מהרוכבים הטובים בעולם. בשנה האחרונה המוצרים של DMR החלו לצוץ בארץ תחת יבואן חדש. שמועות על כך שהפדל הזה, ה- VAULT הוא פדל הפלאט הטוב בעולם (אמירה מעניינת בפני עצמה) הגיעו לאוזניי. וכרוכב פלאטים הייתי חייב לבדוק את העניין.

יבואן: רותם לינצ'בסקי. מחיר: 430 ש"ח.

קצת נתונים יבשים על הפדל:

 • 105X105 מ"מ.
 • עובי של 17 מ"מ.
 • משקל זוג פדלים, 400 גרם.
 • 11 פינים בכל צד עם אפשרות הפיכת הפינים לטובת יותר\פחות אחיזה.
 • מגיעים בצבעים שונים.
 • מיסב ובושינג.

את זוג הפדלים קיבלתי בחנות "קשקש בייק" בבאר יעקב כשהחזרתי את ה- ברגמונט 29 אחרי המבחן עליהם.

הפדלים מגיעים באריזה מהודרת וקשיחה. כל פדל עטוף בנפרד בקרטון קשיח.

באריזה מגיעה גם שקית קטנה שבתוכה עוד מספר פינים ספייר ומפתח ייעודי.

על פלאטים בכלל.

יש כנראה מאות עיצובים של פדלים פלאט. צורות שונות, פינים באורכים ועוביים שונים, פדלים עבים, דקים, קלים וכבדים. כשרוצים לרכוש זוג פדלים חדשים ההיצע גדול מאוד. כמו שאני תמיד אומר. תנסו כל דבר לפני החלטה של רכישה. אם זה על ידי היבואן או על ידי כך שתקחו סיבוב מחבר.

אז, לשאלה הראשונה שלי. מה שונה בפדלים הללו?

מייד כשהחזקתי את הפדלים ביד הבחנתי בצורתם המיוחדת. הפדל קעור בבסיסו. והפינים ארוכים ממה שראיתי עד היום על פלאטים אחרים. מה שגורם לנעל לשבת בצורה הגורמת ליותר אחיזה. (מזכיר קרש סקייטבורד מקצועי למי שמכיר.) יחד עם הרוחב והצורה שלהם, הנעל יושבת עליהם בצורה מיטבית.

אני אישית רוכב עם נעלי FiveTen שאוחזים בצורה פסיכית גם פדלים פשוטים. אז דאגתי לרכב על הפדלים גם עם נעליים פשוטות יותר כמו Vans ו- NIKE. האחיזה של הפדלים הללו פשוט מעולה. ברגע שאתה מניח את הרגל על הפדל, היא תישאר שם. גם בקטעים טכניים קופצניים. הנעל נשארת דבוקה למקום.

ניתן לשלוף את הפינים של הפדל ולהפוך אותם. מה שיגרום להם להיות פחות ארוכים ופחות חדים. כך שאם אתם רוצים מעט פחות אחיזה ניתן לעשות זאת בקלות רבה על ידי המפתח הייעודי שמקבלים באריזה. הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה, לרצות פחות אחיזה, זה אולי לרוכבי דירט שמשחקים עם הורדת רגליים באויר בקפיצות. רוכבי אינדורו או דאונהיל, כנראה ישמחו להשאיר את האחיזה כפי שהיא.

בשטח.

אני רוכב על פלאטים כבר הרבה שנים. רכבתי עם קליטים תקופה ארוכה אבל חזרתי לפלאטים. קצת על ההבדל ביניהם ניתן לקרוא כאן.

רכבתי עם הפדלים בכל מקום אפשרי. ממנרה ועד בן שמן. ועל גבי מספר זוגות אופניים שונים. שמתי לב שגם על גבי אופניים עם פחות מהלך, שבהם הרגליים נוטות יותר לקפצץ בקטעים טכניים, הנעל נשארה דבוקה לפדל. והדבר תרם רבות לביטחון. עם כל זאת, לא מצאתי בעיה בלשלוף את הרגל כשרציתי להורידה בפניות מהירות בהחלקה (דריפט). החזרת הרגל למקום גם כן היתה נוחה. הנעל מייד נתפסה במקום ויכלתי לתת קיק של חצי פדל ליציאה מהסיבוב.

יצא לי לגרום לפדלים לפגוש סלעים במהירויות גבוהות. חוץ משיפשופים לא מצאתי שום בעיה. הפינים נשארו שלמים והצירים לא התעקמו ולא היו זקוקים להחלפה.

מסקנות.

ה- DMR VAULT הוא פדל פלאט שנותן את כל מה שבאמת צריך מפדל כזה. האחיזה שלו מעולה. הוא נוח לכף הרגל. הוא חזק. ולדעתי הוא גם נראה מצויין. צורתו של הפדל לא משאירה אף חלק ממנו מחוץ לנעל. כך שאין ביזבוז של משקל על חלקים שלא בשימוש. (בשונה מפדלים אחרים שאני מכיר שחלקים מהם בולטים מהסוליה לחינם.)

פלוסים.

 • אחיזה אחיזה אחיזה.
 • מחיר. (דרך אגב זול יותר מאשר בחו"ל)
 • חוזק.
 • יבואן מסודר שניתן למצוא אצלו חלקי חילוף זמינים.

מינוסים.

באמת שניסיתי למצוא חסרונות ולא מצאתי…

 • אז אייבב רק על המשקל שניתן להורדה בקלות על ידי החלפת הצירים לקלים יותר.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*