מבחן לקסדת FOX ProFrame

https://www.foxracing.com/mtb/proframe.html

בשנתיים האחרונות אני רואה יותר ויותר רוכבים משתמשים בקסדות מלאות "קלות" במהלך רכיבת שבילים, יש לציין כי תופעה זו רק מתחזקת מעונה לעונה. וכפי שכבר קראתם באתר בתקופה האחרונה אנו בוחנים מספר רב של קסדות מסוג זה ובקרוב נציג מבחן השוואתי מקיף לכל סוגי הקסדות בקטגוריה זו.

ההבחנה הראשונה שיש לעשות הינה בין קסדות להן חלק סנטר מתפרק לבין קסדות מלאות ללא פירוק, אך מאווררות. אל תתבלבלו בין קסדות מלאות לשימוש דאונהיל. אלו לרוב כבדות יותר ובעלי פחות פתחי אוורור. לקסדות הדאונהיל גם מערך שלם ושונה של תקני ריסוק בהן הן צריכות לעמוד. לגבי התקינה ישנן גם קסדות מתפרקות שעומדות בתקן ריסוק של דאונהיל אך על כך בכתבת ההשוואה.

FOX PROFRAME

נתונים:

 • משקל: 750 גרם למידה s.
 • פתחי אורור: 24.
 • מנגנון סגירה: מגנטי.
 • מצחיה קבועה.
 • טכנולוגית מיגון: MIPS.
 • מידות: S(52-56cm), M(56-58), L(58-61), XL(61-64)
 • זמין בשיבעה צבעים.

יבואן: https://www.foxhead.co.il/  רחוב מנחם בגין 92, ת”א. 036345454.
מחיר: 1450 ש"ח.

קוד קופון לקוראינו: "מבצע פולפייס" תקף עד 30.6.18 בהזמנה מהאתר 1299 ש"ח בלבד.

התאמה ונוחות.
תחילה יש לומר כי קסדה זו בשונה מאחרות בקטגוריה, אינה ניתנת לכיונון בעורף הקסדה. כלומר היא מגיעה במספר מידות שצוינו לעיל, אך בדומה לקסדות מלאות, טווח המידות מספיק רחב כדי לכסות את כלל סוגי וגדלי הראשים. אני אישית בעל היקף ראש מאוד קטן 52 ובחברות אחרות אני אף במידה xs, במקרה זה הקסדה התאימה לראשי באופן טוב מאוד.
חבישת הקסדה קלה מאוד ולא דורשת התעסקות עם הרצועות או הריפודים. הריפודים עבים מספיק כדי לעטוף את הראש, אך מפוזרים בצורה שאינה מכבידה או שמרגישה לוחצת מדי. מנגנון סגירת רצועת הסנטר פשוט ממכר ואני בטוח שתמצאו עצמכם כמוני פותח וסוגר את הרצועה רק בשביל ה"קליק" הממגנט הזה. יתרון נוסף לסגר זה הינו היכולת לתפעלו ביד אחת.
מבחינת שדה ראיה, לקסדה מיפתח רחב מאוד. מה שמאפשר גם כניסת אויר מירבית. כמו כן המיפתח מאפשר בקלות להרכיב משקפיים או משקף אבק.
הדבר היחיד שהפריע לי והוא מוטיב חוזר בקסדות פוקס בשנים האחרונות הינו המצחיה הקבועה. אני מעדיף את הבחירה אם להרים או להוריד את המצחיה אך FOX הורידו את האופציה הזאת. וחבל. כי הייתי מעדיף להרים מעט יותר את המצחיה ממקומה הנוכחי.

לקסדה שולבה טכנולוגיית MIPS, דבר די שכיח בשנים האחרונות. אני מזכיר לכל "המודדים לפני שקונים" שלפעמים תרגישו שהקסדה מעט זזה לכם על הפדחת. אך זו לא בגלל המידה. הדבר נובע ממעט חופש התנועה שקיים ב-MIPS.

בשטח.
מבחינת יציבות על הראש אין שני לקסדה מלאה. הריפודים הנוספים מוסיפים נקודות אחיזה נוספות והקסדה נשארת במקומה.

לכל אורך הרכיבה וגם במהלך רכיבה בגינות סלעים, דרופים או קפיצות לא הורגשה תנועה. עצם העובדה שרכבתי עם קסדה מלאה הקנה לי הרבה יותר ביטחון ברכיבה ולקחתי קווים וקפיצות שעם קסדת חצי הייתי חושב פעמיים.
מבחינת משקל היא די זהה לכל חברותיה בקטגוריה זאת. למרות שהיא מרגישה הרבה יותר "מלאה", לא הורגשה איזו שהיא תחושת אי נוחות בעקבות רכיבה ממושכת.
ועכשיו לנקודה המרכזית! האוורור.

לקסדה פיתחי יניקה גדולים מאוד בכל האזורים מה שמאפשר כניסה רבה של אוויר. פתח הפה גם הוא חשוף לחלוטין, ובשונה מקסדות אחרות אינו מכיל בחלק זה רשת. לא אשקר. לתזונה שלי נוסף איזה מעופף אחד או שניים בתקופת המבחן. אבל רשת הייתה פוגעת בזרימת האוויר. ככה זה בחיים יתרונות למול חסרונות. רכבתי עם הקסדה גם בחמסינים הכבדים שהיו בתקופה האחרונה ולא הרגשתי מועקה בשל העובדה שאני עם קסדה מלאה.
יש לציין כי אם ברצונכם להוריד את הקסדה ברכיבה מנהלתית, ולקשור אותה לכידון הדבר אפשרי אך לא מומלץ, תמיד חיבשו קסדה.

חייב להוסיף מילה או שתיים על הריפוד. הריפוד עבה ואיכותי אך גם מאוורר. מה שמאפשר לו להתייבש מהר מאוד. וברוב המקרים הקסדה כבר התיבשה מזיעה בזמן שארגנתי את הרכב בסוף הרכיבה.

סיכום.

ה- FOX PROFRAME היא אחת מהקסדות הטובות בקטגוריית הקסדות המלאות והמאווררות לרכיבות שבילים. היא קלה, יציבה ומקנה תחושת ביטחון. מעט יקרה מהמתחרות אך מקבלים הרבה בתמורה.

פלוסים:

 • נוחות.
 • אוורור.
 • סוגר מגנטי.

מינוסים:

 •  מצחיה קבועה

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.