מבחן לקסדת FOX METAH AM

קסדת ה – FOX METAH הינה קסדת החצי הפופולרית ביותר של חברת פוקס לרוכבי אינדורו.

את הקסדה קיבלתי למבחן בקיץ האחרון. מייד לאחר שובי ממורזין. אישית, אחרי זמן רב עם קסדות שונות ומגוונות, שמחתי לקבל לידיי את הקסדה. שלדעתי האישית היא אחת היפות בשוק.

יבואן: http://www.foxheadisrael.com/   רחוב מנחם בגין 92, ת"א. 036345454. מחיר: 550 ש"ח.

נתונים.

 • משקל: 400גרם.
 • 14 פתחי איוורור.
 • כיוון על ידי חוגה פלוס כיוון גודל.
 • צבעים זרחניים שונים.
 • עשויה מקצף EPS.

נתחיל במבנה ומראה הקסדה. הקסדה שונה מאותו הדגם בשנים קודמות. היא הפכה לפחות "בלון פורח" מבחינת הגודל שלה. היא הרבה יותר אסטתית עכשיו.

הקסדה מגיעה במגוון צבעים זרחניים לבחירה. בנוסף לשחור ולבן הסולידי. (אני קיבלתי את הצהוב זרחני המלא) FOX דואגים לעדכן כל זמן מה את צבעי הקסדה של אותו הדגם. רעיון נחמד שעל כן לא תראו יותר מדי רוכבים ביער עם אותם צבעים כמוכם אחד לאחד.

מבנה הקסדה אגרסיבי. מבנה המשדר שזו לא קסדה לרכיבת שבילים רגועה. הדבר נותן הרגשת ביטחון מהרגע שחובשים אותה בפעם הראשונה. בניגוד לקסדות מסוימות אחרות באותו הסגנון ניתן ממש להרגיש איך הפוקס עוטפת את הראש. שזה כבר בפני עצמו נתון נהדר שתורם לתחושת הביטחון הכללי מהמוצר. מנגנון ההידוק האחורי פשוט ונוח. ניתן לכוונו תוך כדי רכיבה והוא לא משתחרר מעצמו.

מלבד מנגנון ההידוק האחורי, יש לקסדה שלושה מצבים למידות ראש בחלק הפנימי. מה שמאפשר כיוון אופטימאלי.
חורי האיוורור מספקים את העבודה. אך בימים חמים מאוד, הזיעה מצטברת ודולפת על הפנים בעת רכיבה מאומצת. הדבר מורגש ומפריע מעט.

איכות הבניה מעולה והחומרים איכותיים למדי. אחרי רכיבות אינטנסיביות במשך מספר חודשים לא נתגלה בלאי כלשהו והקסדה עדיין מתפקדת כחדשה. זאת נקודה חזקה של פוקס. במוצרים רבים שהם מיצרים ולדעתי מגיע לציין זאת לטובה.

הריפוד מרגיש איכותי ועמיד, שומר על נוחות ונשאר שלם אחרי כל רכיבה. זה מה שריפוד טוב אמור לעשות והוא עומד היטב במשימה זו (לעומת ריפוד שהתפרק לדוגמא בקסדה מסוג אחר שבחנתי בעבר…)

בונוס נוסף שמצאתי ל- FOX METAH הוא שניתן בקלות לקבע עליה תפס לפנס לילה באמצעות אזיקונים,

צורתה מאפשרת זו ולכן קסדה זו הפכה להיות ברירת המחדל שלי לרכיבות הלילה (הקרירים יותר ) שבהן הפנס נחוץ.

חיסרון מהותי שכן מצאתי בקסדה זו הינו המצחיה \וייזור שאינו ניתן לכיוונון ונשאר מקובע במקום שלעיתים מסתיר את שדה הראיה. נתקלתי כבר ברוכבים שקיצרו את הוייזור בעצמם שכן רצו להמשיך להשתמש במוצר ומצאו דרך מקורית להתגבר על חיסרון זה.

סיכום:

קסדת ה-  FOX METAH יפה, אגרסיבית, נוחה ובמחיר טוב. היא מיועדת לרוכב האגרסיבי והמחיר שלה שפוי וניתן להשיגה בשלל צבעים לבחירה.

אישית אני ממליץ לבדוק שגובה הויזור אינו מפריע לכם טרם הרכישה.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

1 Comment

 1. היי ,
  קודם כל אני נהנה כל פעם מחדש לקרוא את הסקירות שלך.
  אם תוכל, היה יותר מקל לראות תמונה מלאה של החלק הפנימי ומנגנון ההידוק שלה.
  תודות,
  שי

התגובות סגורות.