מבחן לקסדת LEATT- DBX 3.0 ALL MOUNTAIN

כששומעים את שם החברה LEATT, מייד חושבים על מגיני צוואר.

חברת LEATT פרצה לתודעה שלנו בעקבות מגיני הצוואר שהיא אחראית על פיתוחם והטמעתם בענפי הספורט אקסטרים השונים. מאופנועים ועד אופניים. מייסד החברה הינו דר’ כריס ליאט אשר לאחר שצפה בחבר נהרג בעקבות פגיעת צוואר חמורה, התחיל לחקור את הנושא ולמעשה הביא לשוק מוצר חדשני אשר הפך לשם נרדף לבטיחות. במרוצת השנים החברה החלה לייצר מוצרים נוספים. מביגוד, מגינים ועד קסדות. כאשר בכולן הקו המוביל הינו חדשנות ובטיחות.

כאשר קיבלנו לידינו את קסדת החצי החדשה של LEATT היינו יותר משמחים לבצע עליה מבחן.

יבואן רן זליכה , מחיר 790 ₪.

הקסדה תהיה זמינה לרכישה בשבועות הקרובים אך כבר עכשיו ניתן להתרשם ממנה בחנות. כמו כן ניתן לבצע הזמנה מקדימה.

נתונים:

 • מראה אינדורו (הגנה על העורף).
 • משקל 375 גר’.
 • 18 פתחי אוורור.
 • כיוון מידה במנגנון עורף מעגלי, כיוון רצועות צד (מערכת ייחודית).
 • סוגר רצועת סנטר מגנטי, וויזור/ מצחייה מתכווננת.
 • אמצעי מיגון נוספים: Armourgel , 360 ̊ Turbine.
 • צבעים: כחול, כתום, אפור, ירוק, שחור.

התרשמות ראשונית.

הקסדה במבט חיצוני נראית מאוד אלגנטית עם קווים נקיים המשדרים מהירות. אומנם אין סנפירים או עיטורים גרפיים מפונפנים אבל צבע איכותי וגימור מט מקנים לה מראה ספורטיבי ועדכני. אחד הדברים אשר מושך את העין הוא פנים הקסדה אשר נראה מאוד שונה מהקסדות הקיימות כיום בשוק.

חברת LEATT החליטה לשלב בקסדה החדשה שתי מערכות מיגון חדשות:

 • ArmourGel: חומר פולימרי אשר משנה את תכונותיו בהתאם לכמות האנרגיה אשר הוא סופג. כלומר, לחומר יש יכולת לספוג את האנרגיה ולהתאים את רמת ההגנה הדרושה לפי עוצמת המכה, וזאת בעיקר כדי להגן מפני פגיעה במהירות נמוכה (LOW SPEED IMPACT).
 • 360 ̊ Turbine: מערכת שנועדה למנוע נזק פגיעת תאוצה סיבובית (ROTATIONAL IMPACT), בדומה למטרת מערכת ה- MIPS. אך כאן LEATT פיתחו מערכת חדשה לגמרי ולדעתי האישית גם נראית יותר טוב וגם תורמת לנוחות הקסדה. המערכת מורכבת ממספר עיגולים צפים העשויים מ: ArmourGel המרפדים את פנים הקסדה ומאפשרים לראש תנועה סיבובית נוספת בתוך הקסדה במקרה של נפילה.

ניתן לקרוא ולהחכים קצת יותר בכתבה שמסבירה על הפיתוחים האחרונים בתחום הקסדות בכתבה בלינק.

מבחני ריסוק של החברה מראים ששילוב הטכנולוגיות יכול להפחית את הסיכוי לקבלת זעזוע מוח עד 30% ונזק מתאוצה סיבובית עד 40%.

כיוון, התאמה ונוחות:

מערכת מרכזית לכיוון מידת הקסדה נמצאת בעורף הקסדה וניתן לכוונה בקלות ביד אחת. המערכת נוחה מאוד ודומה לאלו הקיימות ברוב הקסדות הנפוצות היום בשוק.

רצועות הצד בקסדה ניתנות לכיוון וכאן קיימת מערכת בצורת משולש בה עוברות הרצועות, בשונה מקסדות אחרות לא קיימת מערכת נעילה וסגירה של רצועות אלו, יש לכוונן דרך אותו משולש ולמעשה לאחר כיוון זה לא יהיה צורך לגעת בכיוון זה שוב.

הסוגר המרכזי של הקסדה הינו סוגר מגנט, טרנד חדש בתחום הקסדות, וזו הקסדה הראשונה המגיעה לידינו המשלבת מערכת זאת.

בתחילה היינו סקפטיים לרמת חוזק הסוגר כך שלא ייפתח ממכה, אז איתגרנו אותו במספר משיכות בכיוונים ועוצמות שונים, יש לציין כי זה לא נפתח בשום צורה. פרט כמובן לצורה בה הוא אמור להיפתח בעזרת האצבעות. כמו כן הסוגר עבר את כל הבדיקות והתקנים הדרושים כך שיש לו רק יתרונות. והיתרון העיקרי הינו שניתן לסגור ולפתוח אותו בקלות ביד אחת. הוא נסגר כמעט באופן אוטומטי, מספיק לקרב את 2 הקצוות אחד לשני. והופ. הסוגר ננעל.

בחבישה הראשונה הקסדה הרגישה נוחה מאוד והתאימה לראש בצורה טובה. לא הורגש לחץ מסוים או אי נוחות. כמו כן הקסדה מתאימה לחבישה עם משקפיים.

בשטח.

לאורך כל תקופת המבחן הקסדה הייתה מאוד נוחה וקלה ולא הורגש שום לחץ באזור כל שהוא בראש. הקסדה הייתה יציבה על הראש למרות מימדיה (מימדי קסדת אינדורו), ולא זזה ממקומה בדרופים קפיצות וגינות סלעים. גם בשילוב משקפיים לא הורגשה איזו שהיא אי נוחות או לחץ באזור הרקות. ולמעשה משקפיים השתלבו בצורה טובה עם רצועות הצד ולא הפריעו לנוחות (מה שלפעמים קורה בקסדות אחרות).

הקסדה נבחנה גם בתקופת החורף וגם בתקופה חמימה יותר והורגשה מאווררת וגם נוחה לניקוי לאחר רכיבות בוץ. דבר אחד שכן שמנו לב אליו הינו שברכיבות ארוכות מאוד (רכיבות XC של יותר מ 30 ק”מ) הייתה מעט בעיה בהסטת הזיעה לצידי הראש, והורגשה הצטברות זיעה בחלק הקדמי של הקסדה. יש לציין, שזו אינה קסדת XC, וברכיבות אינדורו אליהן היא מיועדת, לא חווינו זאת כלל. גם בימים חמים.

במהלך הרכיבות השונות לא היה צורך בחיזוק הרצועות או שינוי הכיוונים השונים. למעט מקרים שבהם חברים רצו גם לנסות לחבוש את הקסדה. אך גם אז הכיוונים המהירים איפשרו להתאימה במהירות חזרה למידותיי.

לסיכום.

כפי שכבר ציינו בעבר, בבחירת קסדה, האלמנט החשוב ביותר הינו רמת ההגנה. וקסדה זו אכן מספקת את הסחורה.

קסדת ה- LEATT- DBX 3.0 הינה קסדה חדשה בשוק הישראלי. (האמת, חדשה בעולם כולו. הקסדה תצא לשוק בשבועות הקרובים) הקסדה משלבת מראה אלגנטי ונוחות. יחד עם טכנולוגיות ואלמנטים מהמתקדמים בענף מערכות המיגון כמו: ArmourGel , 360 ̊ Turbine ועד לסוגר מגנטי.

יתרונות:

 • חדשנות.
 • מערכות הגנה מתקדמות.

חסרונות:

 • הצטברות זיעה בחלק קדמי ברכיבות ארוכות בימים חמים.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*