מבחן לקסדת MAVIC CROSSMAX PRO.

חברת MAVIC ידועה בעיקר בזכות הגלגלים שלהם. גלגלים ברמה גבוהה מאוד.

בשנים האחרונות החלה החברה לייצר עוד מוצרים כמו הנעלה, ביגוד, קסדות, ואף צמיגים (נמצאים בשלב זה במבחן ועל כך בכתבה קרובה שלנו).

יבואן "חברת סער" מחיר: 799 ש"ח.

קסדת ה- MAVIC CROSSMAX PRO הינה הגרסה האחרונה של קסדת השטח של החברה והיא עברה את כל השדרוגים האחרונים כדי להתאים יותר לסגנון הרכיבה האגרסיבי של ימינו, לדוגמא, חתך העורף הנמוך שמספק מצד אחד הגנה על העורף ומצד שני מאפשר חבישת משקף אבק בצורה נוחה, אך על כך בהמשך.

0903766e-cb63-4bd9-830d-5a24cefd8d31

אז מה בקופסא:

 • הקסדה כמובן.
 • מארז בד לנסיעות.
 • סט חלופי לריפוד פנים הקסדה.
 • חוברת הוראות.

נתונים:

 • משקל: 320 גר'.
 • 18 פתחי אוורור.
 • וייזור\מצחיה ניתן לכיוונון.
 • ריפוד פנים הקסדה: טכנולוגיה חדשה השנה ששולבה בקסדה הינה ה MEMORY FOAM (כמו במזרוני שינה) אשר מתאים עצמו לצורת הראש של הרוכב ובכך מאפשר התאמה מקסימלית ומניעת ויברציות במהלך הרכיבה ללא צורך בהידוק חזק מדי של הקסדה. מעל שכבה זאת יש ריפוד בד כמקובל בקסדות, אך גם זה רך ומפנק.
 • רשת נגד יתושים (לקוח ישירות מהיצרן, לא המצאנו).
 •  אפשרות כיוונון והתאמה: 4 נקודות התאמה, ברקות, בסנטר, בעורף, ובפנים הקסדה לכיוון עגינת העורף.

4944ecb4-05bd-4756-a5fa-a03dc66431b1

התאמה ונוחות:
הישר מהקפסא מצאתי את הקסדה מאוד נוחה וקלילה. התאמת רצועות הצד נעשית על ידי ידיות נעילה קלות לתפעול, כנ"ל לגבי רצועת הסנטר שננעלת ע"י תפס זכר נקבה סטנדרטי ושארית הרצועה מוחזקת על ידי לולאת סיליקון. בפנים הקסדה, 3 נקודות עגינה למערכת התאמת עורף  הקסדה, אך לא היה לי צורך להתעסק בכיוונון זה והשארתי אותו כפי שהגיע מהמפעל. בעורף הקסדה מנגנון התאמה מעגלי (סיבוב לצד אחד מהדק ולצד השני משחרר) אשר בשילוב עם ה MEMORY FOAM הביא להתאמה מושלמת.  מנגנון העורף ניתן לכיוונון גם תוך כדי רכיבה ביד אחת, אך זה אינו מומלץ, (2 ידיים על הכידון בבקשה.) המנגנון מאפשר להצר ולהרחיב את הקסדה ב 6 ס"מ להיקף הראש. כשניסיתי קסדה למבחן התלבטתי בין מידה S ל-M והעדפתי לקחת את המידה הקטנה יותר כי זו מתאימה יותר לראשי. המלצתי האישית היא תמיד למדוד קסדות לפני רכישה מאחר ויש שוני מחברה לחברה. כפי שציינתי בתחילת הכתבה הקסדה מותאמת לשימוש עם משקף אבק, ואף נוחה מאוד עם משקפי שמש/ רכיבה, שלא לחצו בצידי הראש.

dcf8da41-a0d3-415d-b525-9a041529451d

בשטח:
לאורך כל תקופת המבחן, לא עלה שום צורך להתעסק עם כיווני הקסדה, והם שמרו על מיקומם, אפילו תפס עודף רצועת הסנטר לא נפרם ונשאר במקומו. הקסדה הייתה מאוד נוחה על הראש ולא הורגש לחץ באזורי הרקות או במקום אחר המושפע מהתרחבות כלי דם בזמן מאמץ.
הקסדה מרגישה מאוד יציבה על הראש בזמן רכיבה וגם במהלך רכיבה בגינות סלעים, דרופים או קפיצות לא הורגשה תנועה. הקסדה אומנם גדולה ככל קסדות השטח החדשות ביותר, אך היא איננה מורגשת במהלך תנועות הראש  וזאת תודות למשקלה הנמוך.
למרות הריפוד הכפול והחום של אוגוסט פנים הקסדה הרגיש מאוורר, ולא הורגשה הזעת יתר, או בעיה בהסטת הזיעה מהפנים ובעיקר מאזור העיניים. כמו כן מצאתי שהקסדה מתייבשת מאוד מהר, לרוב הייתה יבשה כבר במהלך קיפול האופניים והעמסה לאחר הרכיבה.

55e66f21-13d0-440f-9693-e90451eca509

פלוסים.

 • נוחות.
 • קלה.

מינוסים.

 • הקסדה אינה משלבת טכנולוגיית MIPS או מקביליה. משהו שנפוץ היום בעולם הקסדות.

3f7bf28b-4e71-4817-a43a-9cee41f3c920

לסיכום:
מהיצע הקסדות הרב הקיים היום בשוק קסדת ה- MAVIC CROSSMAX PRO אולי אינה הזולה ביותר אך נותנת מענה לכל הצרכים של רוכב השטח, מהמנהלתי ביותר ועד למתחרה האינדורו. השילוב של חומרים מתקדמים ויכולת כיוון הביא לשוק קסדה מצד אחד קלה ומצד שני נוחה מאוד.

בכל שאלה אתם מוזמנים לשלוח לי מייל. או להגיב למטה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*