מבחן לתיק גב USWE AIRBORNE 9.

חברת USWE הציבה רף גבוה מאוד בכל הקשור לייצור תיקי גב לרכיבה ובכלל.

החברה השוודית מייצרת תיקי גב מאז 2007, ועושה את זה בתשוקה שיש רק למי שעוסק בעצמו ברכיבת אקסטרימית. USWE זה “Kick-ass” בשוודית!

לפני כשלושה חודשים פנו אליי מחברת USWE. הם נתקלו באינטרנט במבחן שעשינו ל – USWE F4 שלהם והתרשמו מאוד. מאז, קיבלנו מהם מספר מוצרים למבחן. את המבחן על התיק הקודם, ה – AIRBORNE 15 ניתן לקרוא כאן.

אני ודן רוכבים אישית עם ה- USWE F4 כבר כמעט שנתיים. ניתן לקרוא את הסקירה על ה- USWE F4 באתר. לאחרונה גיליתי שה- F4 בכלל מיועד לרוכבי אופנוע. ולכן הוא מעט כבד יותר מהתיק הזהה שמיועד לנו רוכבי האופניים.

ה- AIRBORNE 9.

יבואן –  רן זילכה. מחיר: 599 ש"ח.

 • התיק החדש משתמש באותה טכנולוגיה של USWE שנקראת No More Dancing Monkey. מה שאומר שהתיק לא זז על הגב ולא מפריע גם ברכיבות הכי טכניות.
 • התיק שוקל רק 660 גרם.
 • התיק בנפח של 9 ליטר כפי שמעיד שמו.
 • שקית המים שלו היא אותה שקית 2.5 ליטר של USWE עם שידרה פנימית שמונעת תזוזה. 3 ליטר אם פותחים את השידרה.

מספר שיפורים נעשו מהתיק הקודם.

רצועות הכתפיים מאווררות יותר.

הנעילה של הרצועות השתנתה בכל קו המוצרים של החברה.

מבנה התיק.

התיק מחולק לתאים.

תא גדול ובו יושבת גם שקית המים. מוגנת ע"י תת תא שמונע מהשקית לזוז.

לתא זה גם תת תא מרשת. כך שבסך הכל התא הגדול מחולק לשלוש.

ישנו תא בינוני לכלים. המחולק גם הוא בצורה נוחה.

יש תא קטן אטום לגמרי למים עבור הסלולארי. או המפתחות.

ובין התאים הסגורים ע"י ריצראץ, ישנו כיס גדול לטובת החזקת קסדה. רובנו כנראה לא נשתמש בו עבור יעוד זה. אני אישית מחזיק בו את החטיפים \ תמרים לרכיבה.

כיוונים ראשונים.

כמו בכל התיקים שלהם, גם פה ניתן לכוון את התיק בין המידות M עד XL ע"י הידוק הרצועות. וזה הדבר הראשון שעשיתי בעצם. כיוונתי את התיק ל- M.

מילאתי את השקית החדשה במים עם קצת מלח וויטמינציק בטעם לימון והנחתי במקרר. הפתיחה והסגירה של השקית קלות ונוחות. הסוגר של השקית מחובר על ידי רצועה דקה לשקית כדי שלא יילך לאיבוד. את כל הכלים שלי העברתי מהתיק הישן לחדש. החדש מכיל קצת יותר אפשרויות בתוך התאים. ומאפשר מעט יותר סדר.

ברכיבה.

בשטח ההרגשה הייתה מוכרת. בכל זאת אני עם תיק דומה כבר שנתיים. יבבני משקל ישמחו לדעת שהתיק הזה קל יותר מהקודם בכ- 200 גרם. לא בטוח שזה מורגש… אבל, אלו הם הנתונים. רוב הרכיבות שלי הן בסגנון אינדורו. ושם מאוד חשוב לי שהתיק יהיה כמו חלק מגופי. ולא יזוז או ייטה לכיוון כלשהו כשאני משכיב את האופניים בסיבוב. או קופץ או אפילו סתם יורד דרופ. התיק צמוד היטב לגב. הרצועות רחבות ונוחות. כמעט ולא מורגשות על הכתפיים.

התיק לא מאכזב. הוא לא מפריע ולא זז כלל. הצינורית שתיה לא מתנתקת בזמן רכיבה ונשארת בטוחה במקומה עד שרוצים לשתות. ואז קליק קטן לניתוק או לחיבור חזרה.

ברכיבה האחרונה גיליתי שהתיק גם אטום למים. רכבנו בפארק קנדה, רכיבה חורפית שבאמצעה התחיל לרדת גשם שוטף. התיק דחה את טיפות המים וכל מה שבתוכו נשאר יבש לחלוטין.

סיכום.

כמו שכתבתי בתחילת הכתבה, חברת USWE הציבה רף גבוה מאוד עם התיקי גב שלה. אחרי שרוכבים עם תיק גב של USWE, קשה מאוד לחזור לכל תיק גב אחר. נכון שיש היום גם תיקי גב קטנים, או אפילו פאוטצים למים ומעט ציוד. אולם אני אישית מעדיף תיק שיהיה בו את כל מה שצריך. בלי לקשור דברים על השילדה או לחבר גם בקבוק מים נוסף למתקן וכו. התיק AIRBORNE 9  של USWE, מספק את כל הדרישות. גם הפעם, לא התאכזבתי. התיק עושה את עבודתו בצורה מעולה. נוח מאוד, קל, ולא זז כלל על הגב.

אני ממליץ עליו בחום. בעיקר שכיום ישנו יבואן מסודר שנותן גב למוצרים של USWE בארץ.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

6 Comments

 1. תודה על הסיקור
  לי אישית חסרה
  ההשוואה להיפסטר (שעשית עליו מבחן עולה חצי ממנו וגם כתב עליו שלא זז ומרגיש אחלה)
  בסוף זה תיק שעולה 600 (!) שקל אני לפחות מסתכל בעין מאוד ביקורתית לפני שאני בא להוציא כזה סכום על תיק

 2. 1. האם יש מקום לקסדת full face? או רק לקסדת חצי בתא שציינת בתיק?
  2. כפי שציין אריאל, המחיר גבוה! נראה לי שיש מקום להתייחס לעלות בתוך הסיקור של המוצר.

 3. אחלה סקירה אבל אם כבר סקירה אז למה לעשות על תיק שמיועד לאופנועים כשאפשר על הדגם המקביל שמיועד לאופניים patriot 9

התגובות סגורות.