מבחן ל- Bergamont Contrail 29.

אז אתה רוצה אופניים להכל. שבילים לבנים, XC, סינגלים, ופה ושם גם לקפוץ איזה דרופ.

רוב הרוכבים שאני מכיר, מדקלמים את המשפט הזה כשהם מחפשים אופניים חדשים. והאמת שלרוב היצרנים יש איזה זוג או שניים שממלאים את המשבצת הזו. ה- Contrail הם האופציה של ברגמונט לסוג זה של רכיבה.

קיבלתי את ה-ברגמונט קונטרייל 29 למבחן מעמית קשקש. מקשקש בייק בבאר יעקב. לא הכרתי את עמית לפני כן. שמחתי לגלות בחור נחמד ואיכפתי. שעושה הכל באהבה רבה.

יבואן: רוק & רוד. מחיר: 15.250 ש"ח.

קצת על ברגמונט.

חברת ברגמונט הגרמנית קיימת כ-20 שנה. המתלה של הברגמונט קונטרייל הוא מסוג סינגל פיווט 4 זרועות.

המשולש הקדמי של השילדה עשוי קרבון והמשולש האחורי אלומיניום.

משקל: 12,600 ק"ג.

אם בא לכם לחקור קצת יותר לעומק על המתלה, באתר זה ניתן לקרוא על הנתונים של האופניים. כמה הם אקטיביים בברקס, כמה הם יעלי פידול ועוד דברים חשובים:

http://linkagedesign.blogspot.co.il/2015/02/bergamont-contrail-29-2015.html

  • Brake Squat 90% המתלה ננעל תחת ברקס. אך הדבר לא מורגש ולא השפיע ברכיבה.
  • Anti-Squat 110%  לפי הגרף, האופניים מאוד יעילי פידול. הדבר הורגש לטובה. גם בספרינטים בעמידה, לא הורגש בובינג.
  • Leverage Ratio  המתלה רגרסיבי לכל אורכו. מה שאומר שהאופניים עובדים בצורה מאוד ליניארית לכל אורכם. תיאורטית אמורים לסגור מהלך בקלות. אך זה לא קרה.

רכיבה ראשונה, כיוונים.

כיוונתי את הבולם האחורי ל 25% סאג ואת הקדמי ל 10%. את הגריפים ואת הפדלים החלפתי לשלי. כיוונתי את ידיות הברקס לזווית נוחה ויצאתי לרכיבה בעיר.

האופניים מגיעים ללא מוט אוכף מתכוונן. וחבל. בעיקר משום שהאופניים מיועדים גם לרכיבת שבילים. בעיר זה לא הפריע לי כי רכבתי עם מושב גבוה.

בשטח.

יצאתי לרכיבה ביער בן שמן. רכבתי את הסינגל האדום פלוס עוד מספר סינגלים פיראטיים. לכל אורך הרכיבה לא הגעתי להשתמש בגל"גש הקטן מלפנים. האופניים מפדלים מעולה ושומרים על מהירות גבוהה. אישית הייתי נפטר מהמעביר הקדמי במעמד הקניה. האופניים מגיעים עם קסטה בעלת גל"גש 42. כך שבאמת אין צורך בשני הילוכים מלפנים.

האופניים מגיבים יפה לכל מכת פדל. המתלה משכך יפה כל מהמורה אבל הרגשתי שהוא קשיח מידי ל 120מ"מ. אז הגדלתי את הסאג ל 30%. האופניים הפכו מיד לרכים יותר ועדיין הגיבו יפה לפידולים ולא סגרו מהלך בקפיצות. חסר לי מאוד מוט כסא מתכוונן. כשהנמכתי מושב לפני ירידה טכנית, מאוד נהניתי. אבל אם שכחתי, הגעתי למצבים של כמעט OTB במקומות תלולים.

האופניים מטפסים מעולה. חשבתי בהתחלה להחליף את הסטם לסטם קצר, אך האופניים מיועדים להכל. אלה לא אופני אינדורו. ואני שמח שלא החלפתי. בטיפוסים הסטם הארוך שתל את הגלגל הקדמי וסיפק תנוחה נוחה מאוד. הכידון ברוחב 720 מ"מ. לדעתי זה מתאים בדיוק לאופניים הללו.

בסופ"ש רכבתי את סינגל עין השופט. 32 ק"מ של הכל מהכל. דאגתי מראש להחליף את מוט הכסא במוט כסא מתכוונן. השינוי היה מטורף. שיפרתי על גבי האופניים מספר שיאים אישיים. למרות שאיני מכיר היטב את הסינגל. (פעם שניה בלבד שלי עליו. הוא מדהים ואני אחזור אליו בקרוב.) הגלגלים הגדולים שומרים על מהירות כל עוד לא נוגעים בברקסים. וזה אפילו מעט מפחיד בהתחלה. אבל ברגע שמתרגלים, הכיף מתחיל. הצלחתי להגיע למהירויות גבוהות (45קמ"ש ) עד כדי החלקות בסיבובים. האופניים מספקים המון ביטחון והם מאוד יציבים.

סיכום.

הברגמונט קונטרייל 29 הם אופני all mountain עם תמורה מצויינת למחיר. ה- 120 מ"מ של השיכוך מספקים הנאה רבה בכל סינגל. ועדיין מפדלים מעולה אם ברצונכם לעשות גם XC. החלקים המגיעים על האופניים מתאימים בדיוק לרכיבות אליהם האופניים מכוונים.

פלוסים.

  • מחיר.
  • משקל נמוך.

מינוסים.

  • מעביר קדמי מיותר.
  • חוסר במוט אוכף מתכוונן.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.