מבחן ל- Met Parachute 2017

לפני מספר חודשים יצאנו לרכיבה באזור משמר העמק, איזור המשופע במסלולי שבילים ברמות שונות. בדרכי אל נקודת החניה חלפו על פני מספר חבורות של רוכבים. המכנה המשותף לחבורות אלו היה השימוש של כולם בקסדה מלאה.

במבט מעמיק הבנתי שמדובר בקסדת MET-Parachute. הקסדה סקרנה אותי בשני מובנים:

 • האם לא חם לרכב עם קסדה מלאה רכיבת שבילים?
 • האם השימוש בקסדה מלאה יעלה את הביטחון שלי בזמן הרכיבה?

חברת Met מצהירה על ה- MET-Parachute כעל הקסדה הקלה ביותר שעומדת בתקן קסדה מלאה. אז יצאנו לבדוק.

היבואן: מוטו-אופן מחיר: 1,250 ש"ח

מה באריזה:

 • הקסדה.
 • מנשא בד לאכסון.
 • רפידות לחיים חלופיות.
 • אביזר לחיבור מצלמת GoPro.

נתונים:

 • משקל: 700 גרם למידה M.
 • 24 פתחי אוורור.
 • מנגנון סגירה: Double-D.
 • מצחייה מתכווננת.
 • תפס אחורי לעיגון משקפי אבק.
 • זמין בשבעה צבעים.

התרשמות ראשונית:

ההבדל העיקרי של דגם זה מדגמי השנים הקודמות הינו שהחברה זנחה את האופציה לפרק את מגן הסנטר. וכעת הקסדה מורכבת מיחידה בודדת. הדבר איפשר לחברה להעמיד את הקסדה במבחני ריסוק ולעבור בתקן קסדה מלאה. Full Face.

מלבד זאת תבחינו כי בחלק הקדמי ישנו מאפיין שייחודי לקסדות MET וזהו פס ג'ל מחורץ אשר מגיע מצד אחד של המצח עד לצידו השני. ג'ל זה שעשוי מחומר שאינו סופג לחות מטרתו להגדיל את הנוחות ולהסיט את הזיעה לצידי המצח. כך אין טפטוף של זיעה אל עבר העיניים.

הקסדה קלה מאוד רק 700 גרם. היא אינה לבד בקטגוריה זאת. אך עדיין המשקל מרשים לקסדה מלאה. בנוסף ניתן מייד להבחין כי מדובר בקסדה מאוד מאווררת, 24 פתחים שמטרתם לאפשר זרימה של אוויר גם מאזור מגן הסנטר.

הצביעה איכותית, הריפודים נשלפים לניקוי ובסך הכול מדובר במוצר ברמה גבוהה.

כיוונים ונוחות:

בעורף הקסדה נמצאת מערכת מעגלית בעזרתה ניתן לכוון בקלות, ביד אחת את מידת הקסדה. המערכת נוחה מאוד ודומה לאלו הקיימות ברוב הקסדות הנפוצות היום בשוק. המערכת מכוונת בו זמנית את ההיקף הפנימי של הקסדה באופן שווה כך שניתן להגיע לנוחות מקסימאלית. ניתן גם לכוון את הגובה בו המערכת ממוקמת ביחס לעורף שלכם.

רצועות הסנטר נסגרות במערכת Double-D רגילה ושארית הרצועה נתפסת בקליפס. אני רוכב בלי כפפות אך מניסיון מקסדות אחרות שיטת סגירה זאת קצת יותר מגושמת עם כפפות.
הדבר היחיד שהפריע לי ברצועות היה העובדה כי נקודת עיגון רצועת הסנטר הינו בחלק הפנימי של הקסדה מעל קו האוזן ולרצועה למעשה מחוברים ריפודים קלים נוספים שתומכים מעט בעורף ובחלק שמעל הלחי. הדבר מביא לכך שבמעמד חבישת הקסדה צריך להחזיק חלקים אלו עם האצבעות כדי שאלו לא יזוזו ממקומם. במקרים שלא עשיתי זאת הרצועות התמקמו על האוזן דבר שלא אמור לקרות. ומאוד לא נוח.

על הראש הקסדה מאוד יציבה ויש לה שטח ראיה רחב מאוד. העובדה שגם המצחייה ניתנת לכיוון, תורמת להתאמתה לצרכים שלכם. בגדול צריך לומר כי התחושה איננה כמו כל קסדה מלאה לצרכי דאונהיל אשר עוטפת אתכם בריפודים מכל כיוון. בקסדה זאת כמו אחרות בג'אנר יש דגש על אוורור ועל משקל, כמובן שהצליחו לעשות זאת תוך שמירה על תקן הבטיחות הגבוה.

מי מכם שרוכב עם משקף אבק ישמח לגלות כי פתח הקסדה מאפשר לעשות זאת בלי בעיה, ואף בעורף הקסדה יש תפסן איתו ניתן לעגן את רצועת המשקף. פתח הקסדה מתאים גם לרכיבה עם משקפי שמש ולא הורגשה אי נוחות בצידי הראש מידיות המשקפים.

בשטח:

הקסדה נוחה על הראש גם ברכיבות ארוכות, אפילו מעל לשלוש שעות. לא הורגש לחץ או שפשוף באזור כל שהוא בראש. בחלקי רכיבה טכניים, קפיצות ודרופים הקסדה נשארה במקומה ולא זזה.
הרכיבות הראשונות היו עם הקסדה בחודשי יולי אוגוסט, במזג אויר ממש, אבל ממש חם. פתחי האיוורור של הקסדה אכן עשו את אשר נועדו, זרימת האויר מהחלק הקדמי לאחורי נעשית בצורה טובה ועוזרת לתחושת האיוורור. לא הגעתי למצב בו אמרתי חם מידי. לגבי הזעה, זה מאוד אישי, לי מעולם לא נוטפת זעה מהמצח, אבל גם כאן למרות שמדובר בקסדה מלאה הדבר לא קרה.
מבחינת ביטחון אני חייב לשתף, כי רכיבה עם קסדה מלאה אכן עוזרת, ההרגשה הינה כי הראש מוקף בהגנה, ואתה עובר "למצב תקיפה". כמובן שהדבר בא לידי ביטוי בתוצאות הסטראווה שלי.

סיכום:

רכיבת שבילים עם קסדה מלאה מסוג זה אולי אינה מיועדת לכולם, אבל אם אתם מחפשים קסדת שבילים מלאה ומאווררת, תוסיפו את ה- MET-Parachute לאפשרויות שכדאי שתבחנו. מדובר בקסדה מאווררת ונוחה מאוד.

פלוסים:

 • קלה.
 • מאווררת.

מינוסים:

 • פחות נוחה לתיפעול עם כפפות.
 • חבישת הקסדה מצריכה החזקת הרצועות כדי למנוע תזוזתם אל האוזניים.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

2 Comments

 1. אחלה ביקורת.
  מציע, להשוות כשניתן למוצרים דומים אחרים שאתם מסקרים…
  למשל, לקסדת פול פייס אחרת שבחנתם… כמו לדוגמא, ה-Leat אנדורו שבחנתם לפני כמה זמן.
  זה יהפוך את המבחנים שלכם לשימושיים יותר לקוראים כי בסוף אני בוחר בין חלופות שונות בהתאם ליתרונות וחסרונות של כל אופציה…

  • מסכים מאוד, אחלה ביקורת אבל יחסית לקסדות אחרות ובסדר גודל מחיר כזה, היכן היא ממוקמת?

התגובות סגורות.