מבחן KONA HEI HEI RACE DL

כשהטמפרטורות בחוץ עולות, והחשק לרכב פוחת, איזה כיף זה לקבל אופניים שגורמים לך לרצות לרכב עוד ועוד…

ה- KONA HEI HEI נחשבים לאופני XC. עם גלגלי 29 ו-100מ"מ של שיכוך, הם נכנסים לקטגוריה הזו אוטומאטית. אבל, הרכיבה עליהם מאפשרת הרבה יותר. את האופניים ראיתי לראשונה לפני כחצי שנה. ביער בן שמן אצל חבר טוב. לקחתי סיבוב קטן ביער. ההרגשה עליהם לא הזכירה אפילו במעט את ההרגשה הנוקשה של אופני XC. אז חיכיתי לבחון אותם. והנה הגיע הרגע.

יבואן: סלאלום. מחיר: 17425 ש"ח לחברי מועדון.

נתונים יבשים:

 • שילדת קרבון.
 • 100 מ"מ של שיכוך מסוג סינגל פיווט.
 • גלגלי 29.
 • זוית ראש 69.
 • משקל 12.4 ק"ג.

אם בא לכם לחקור קצת יותר לעומק על המתלה, באתר זה ניתן לקרוא על הנתונים של האופניים. כמה הם אקטיביים בברקס, כמה הם יעלי פידול ועוד דברים חשובים:

http://linkagedesign.blogspot.co.il/search?q=hei

 • Brake Squat 99% המתלה ננעל תחת ברקס. אך עם 100 מ"מ בלבד של שיכוך, הדבר לא מורגש ולא השפיע ברכיבה.
 • Anti-Squat 113%  לפי הגרף, האופניים מאוד יעילי פידול. הדבר הורגש לטובה. גם בספרינטים בעמידה, לא הורגש בובינג.
 • Leverage Ratio  המתלה פרוגרסיבי לכל אורכו. מה שאומר שהאופניים נעשים קשים יותר לאורך המהלך. האופניים לא יסגרו מהלך בקלות.

רכיבה ראשונה, כיוונים.

כיוונתי את הבולם האחורי ל 25% סאג ואת הקדמי ל 10%. את הגריפים ואת הפדלים החלפתי לשלי. כיוונתי את ידיות הברקס לזווית נוחה ויצאתי לרכיבה בעיר. מהר מאוד פניתי לכיוון נחל איילון. האופניים גרמו לי לרצות לרכב עוד ועוד. רק רציתי לבדוק קצת את האופניים מתחת לבית… יצא שרכבתי כ 27 ק"מ. האופניים פשוט עפות קדימה. גלגלי ה 29 דורסים בקלות רבה. והשיכוך כל כך נוח, ששום מהמורה לא הפריעה.

יומיים אחר כך, החלטתי לרכב לראשונה לעבודה. הצמיגים הצרים מאפשרים לאופניים לטוס גם על הכביש כמו בשטח. מרחק שלוקח לי שעה נסיעה באוטו, לקח לי רק 35 דקות על האופניים. טיל. את הדרך חזרה מהעבודה בערב בחרתי אפילו להאריך.

בשטח.

בסופ"ש הגעתי לסינגל עין השופט. מסלול XC של קק"ל. 34 ק"מ של הכל מהכל. האופניים הרגישו כמו יותר מ 100 מ"מ. הרכות שלהם איפשרה לי להיכנס לקטעים סלעיים בביטחון רב. לתקוף כל סינגל בירידה.

פה כדאי לציין לטובה את זה שהאופניים מגיעים עם  מוט כסא מתכוונן. משהו שלדעתי הוא חובה בכל אופניים. הביטחון והנוחות שזה נותן בירידות. פשוט שווה כל גרם של משקל שזה מוסיף. הרגשתי שאני יכול למשוך בקלות את האופניים ביציאה מכל פניה. כשהגעתי הביתה ובדקתי את הגיאומטריה של האופניים, הבנתי למה. תומכת השרשרת\ chain stay של 430 מ"מ בלבד! על אופני 29! ואוו.

לבולם האחורי אפשרות נעילה. ניסיתי לרכב עם בולם נעול. ההרגשה היתה נוקשה מידי. ובעליות לא הרגשתי שזה תורם משהו. גם בלי לנעול את הבולם, האופניים לא התנדנדו. האופניים כאופני XC מגיעים ללא מותחן שרשרת. ציינגייד. למרות זאת ועם כל מה שעשיתי איתם… השרשרת לא נפלה ולא עשתה בעיות. כל הכבלים עוברים מחוץ לשילדה. שזה קצת מוזר בהתחשב שזו שילדת קרבון שנת 2017. מצד שני יש כאלה שאוהבים זאת ככה. העבודה כשצריך להחליף כבל קלה יותר כאשר לא צריך להשחיל אותו בשילדה.

סיכום.

ה- KONA HEI HEI הם אופני XC מודרניים. אופניים שמתאימים למסלולי ה- XC של העתיד. תובעניים יותר. קשים יותר. טכניים הרבה יותר. האופניים מגיעים עם מכלולים מצויינים. לא ראיתי משהו שהייתי מחליף. אלא אם כן הייתי רוצה להוריד משקל. (חישוקים מקרבון למשל) שום אופניים עד היום לא גרמו לי לרצות לרכב כל יום לעבודה. והנה אני עושה את זה כבר מספר ימים. ונהנה מזה. האופניים עדיין אצלי… כשירצו אותם חזרה… אני לא עונה לטלפון…

פלוסים.

 • מוט כסא מתכוונן.
 • שיכוך מעולה.

מינוסים.

 • משקל.
 • אין חיווט פנימי.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

9 Comments

 1. מה לגבי זה שהקראנק יחסית ומפריע יחסית במעברים סלעיים כדוגמת בןשמן

 2. נראה שעשית קצת סלט בדגמי האופניים .מה שמצולם וכנראה גם מה שבחנת אלה הם ה -hei hei race ,שבכלל לא מגיעים עם מוט אוכף מתכוונן ואכן מחירם 17,000 ש"ח .
  הדגם שכן מגיע עם מוט כסא זה ה -trail שמהלך המזלג שלו זה 120 ממ ומחירו שונה (19000 לקרבון ו 10000 לאלומיניום -שגם המכלולים שלהם שונים מאוד)

  • יכול להיות שאתה צודק, אבל מה שקיבלתי, הגיע עם מוט מתכוונן. כמו שכתבתי כבר בעבר, את רוב המוצרים אני מקבל מחברים. וכך אני יכול להיות אובייקטיבי. אחרי בירור עם החבר שהאופניים שלו, מסתבר שהוא הוסיף את המוט כסא במעמד הקניה.

 3. סרוטי קצת פירוט על האיבזור. מערכות הילוכים בלמים. בולם קדמי. גלגלים כיוון וכו.
  וגם מספרים של משקל יבש /רטוב

  • אני לא מפרט בדרך כלל על מכלולים. כי זה דבר שניתן לשינוי. מבחינתי מה שחשוב זו השילדה. על כל המשתמע מכך.

 4. אכן אופניים מדהימים שעושים חשק לרכוב ונותנים ביטחון בסינגלים ומהירות נהדרת בדרכי 4×4.
  לי יש את ה HEI HEI DL TRAIL 2016

 5. אופניים נהדרות שבאמת עושות הכל וטוב.
  אגב משקל דגם ה 2016 DL TRAIL אלומיניום 12.5 ק"ג כולל הכל !!! חבל שמשנת 2017 רק קרבון לדגם של 29"

התגובות סגורות.