מגן גב Dainese FLEXAGON‎

Dainese הינה חברה איטלקית הידועv בעיקר בזכות המוצרים אותם היא מייצרת עבור ענף האופנועים.

לוגו החברה הינו מבין המזוהים בענף ולחברה מגוון רב של מוצרים לאופנועים, אופניים, סקי ורכיבה על סוסים.

יצרן: https://www.dainese.com/protection/flexagon/ מחיר 130 יורו.

אני חייב לציין כי סט מגני הברכיים הראשונים שהיו לי (כמעט לפני 20 שנה) היו של Dainese. אני זוכר אותם עד היום לחיוב כי היה מדובר במוצר איכותי.מאוד.

Dainese FLEXAGON

בשנים האחרונות (אנו ) כרוכבים מנוסים, ממעיטים בלבוש אמצעי מיגון. זכור לי עוד בתחילת שנות ה 2000 שהיינו רוכבים עם חליפות לחץ \צביצב מגינים על כל חלק בגוף ונראים כמו צבי הנינג'ה.  אך בשנים האחרונות הציוד הצטמצם לכדי קסדה ומגני ברכיים בלבד. אולם, ישנו פריט מיגון אחד שאני נשאר נאמן לו ולא מוותר עליו ברכיבות דאונהיל וחופשות הרכיבה בפארקים בחו"ל. וזה מגן חוליות גב. יש לציין כי מוצר זה נמצא כיום בקטגוריית מוצרי החורף של החברה אך יעודו הינו דו שימושי: גם לאופניים וגם לסקי.

המוצר המדובר הינו מגן חוליות גב המתחיל מגובה הצוואר ועד לעצם הזנב. המגן אף מספיק רחב ומגן על הצלעות בחלק האחורי של הגב.

הטכנולוגיה ששולבה במגן הינה Crash Absorb שהינו חומר פולימרי סופג זעזועים.

מה שמיוחד במוצר זה כי הוא מורכב ממספר רב של משושים המחוברים באמצעות בד כך למעשה המגן יכול להתאים עצמו לצורה הייחודית של גבכם.
שילוב טכנולוגיה זו והיעדר השימוש בפלסטיק שומר על המוצר במשקל נמוך של 0.580 קג'. ומאוד מאוורר.

למגן ה-Dainese FLEXAGON ישנם כתפיות הניתנות לכיוון וכן רצועת בטן שגם לה מספר כיוונים. בפעם הראשונה שרכבתי עם המוצר, הידקתי מידי את רצועות הכתפיים, מה שגרם למגן לעלות גבוה מדי ולהפריע במעלה הצוואר. כך שהקסדה המלאה \FullFace , נגעה בו כאשר הסתכלתי למעלה. אך אחרי כיוון קטן נוסף, הדבר סודר.

מבחינת נוחות המגן כמעט ואינו מורגש על הגוף הוא קל מאוד ולאחר שתתרגלו לתחושת הכתפיות בכלל תשכחו שאתם לובשים אותו. המגן לא מפריע לתנועות הגוף ולא גורם לגירוד או תחושת אי נוחות.
יש לציין כי יצא לי לרכב עם המגן גם במזג אויר חם. הוא סופג את הזיעה מגבכם אך הדבר אינו מפריע והמוצר מתייבש במהירות.

יש לי נסיון גם עם הדגם הישן יותר של מוצר זה ואיתו יצא לי מספר פעמים להתגלגל על שורשים ואבנים ואני שמח מאוד שהייתי עם המוצר על גבי.

סיכום:
עם החמרת החוקים בתחרויות האינדורו, המחייבות רכיבה עם מגן חוליות, אני צופה גל של מוצרים כמו מגן הגב של Dainese FLEXAGON. כך שבשלב זה אני רואה רק יתרונות בשימוש במוצר חברה שלה נסיון רב במחקר ופיתוח מוצרי הגנה. אז אם אתם רוכבי דאונהיל קשוחים או אפילו רוכבי שבילים אגרסיביים, אני מציע לשקול להחזיר את מגן הגב לארסנל אמצעי המיגון שלכם.

יתרונות

  • קל
  • נוח

חסרונות

  • מגן גב בלבד

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.