מדבקות הגנה לשילדה All Mountain Style.

אוי לא!! קיבלתי שריטה באופני הקרבון החדשים שלי!!!

רובנו משקיעים סכום כסף גדול ברכישת אופניים או שילדה חדשה. כאשר אלו סוף סוף מורכבים, אנו מתחילים לפתח בתחילת השימוש באופניים סוג של חרדה משריטות. ניזהר כאשר אנו משעינים אותם על עץ בשטח, נעטוף אותם במגבות וסמרטוטים בהעמסה על הרכב והכי גרוע זה בהקפצות שמבצעים בעזרת טנדר בשטח. שם נשים מגנים וספוגים מכל צד…

יבואן בייקדיל. מחיר 149 ש"ח.
All Mountain Style

יש לציין כי שריטות ופגיעות בצבע יכולות להיגרם גם תוך כדי רכיבה. מעצמים כמו אבנים שפוגעות בשילדה או מנפילות. ולא נשכח חיכוכים שונים שנגרמים מהכבלים או מהשתפשפות של הנעל בשילדה.

לאורך השנים המצאנו שיטות שונות להגנה על השילדה. מצמיגים חתוכים, פנימיות מגולגלות ועד למדבקות שמוקמו לרוב על מקום שהצבע כבר נעלם ממנו. כל אלו היו שיטות שעבדו, אך האסתטיקה זרה להן בלשון המעטה.

בשנים האחרונות הופיעו בשוק מספר סוגים של מדבקות שקופות שניתן לגזור באופן עצמאי ולמקם על השילדה. כמו כן מספר חברות החלו לייצר מדבקות המותאמות לפי סוג השילדה ומכסות כמעט את כולה. אך גם כאן המדבקות אינן אסתטיות ודורשות מאמץ ודיוק מהמשתמש.

כאשר נתקלתי לראשונה במדבקות ההגנה של חברת All Mountain Style הן נראו לי מאוד מעניינות הן מבחינת סוג החומר ממנו הן עשויות והן מהעובדה שהן מגיעות בדוגמאות שונות שלהן פוטנציאל להוסיף לאסטתיקה של האופניים. אז יצרנו קשר עם החברה וזו שלחה לנו דוגמאות למבחן. שמחנו מאוד לשמוע שלחברה גם יש יבואן בארץ, בייקדיל.

התרשמות ראשונית:
בחרתי לעצמי סט מדבקות בעל דוגמת הסוואה ולא צבע חלק, מאחר ולדעתי הדבר מוסיף למראה האופניים. החומר ממנו המדבקה עשויה הינו PVC בעל דוגמה של כוורת דבורים. העובי שלו 380 מיקרון שזה פחות מחצי מילימטר והוא עמיד לשפשופים ומכות. המדבקות מגיעות בצורות חתוכות מראש אך במידת הצורך ניתן גם לחתוך אותן לצורה שתרצו. המראה של המדבקות משדר עמידות ונראה כי אכן יגנו בצורה טובה על השלדה.

מה בחבילה:
חבילת XL מכילה עשר יחידות של מדבקות.

  • חלק אחד גדול שיכול לשמש לצינור התחתון או לעליון.
  • ארבע יחידות בצורת חיצים להארכה של החלק הגדול.
  • ארבע יחידות אותן לרוב כדאי לשים על הצ'יינסטי
  • וחלק מרובע שניתן לשים היכן שנראה לנכון.

הרכבה:

  • השלב הראשון הינו לנקות את האופניים היטב וליבשם.
  • לאחר מכן באמצעות מטלית ספוגה אלכוהול, לעבור על השילדה במקומות שאתם מעוניינים להדביק בהן את המדבקות.
  • הפרדה של המדבקה הרצויה במספרים מהחבילה, גיליתי שפשוט יותר נוח כך לשחק איתה ולראות היכן מתאימה ביותר.

  • קילוף של המדבקה מהגב שלה והדבקה בצורה עדינה במקום הדרוש.
  • אם אתם מרוצים מהמיקום, לחיצה על כל המדבקה כדי למקמה בחוזקה.
  • מצאתי שבשלב הראשון, אם אין הרבה נקודות מגע למדבקה,ניתן גם להסיר בקלות יחסית ולמקם מחדש.

הסרה:

אם לאחר זמן מה אתם רוצים להוריד את המדבקות או לשים חדשות. הדבק בו משתמשת החברה מושפע מחום ועל כן לאחר התייעצות איתם אמרו כי חימום המדבקה בזהירות כמובן עם מייבש שיער תאפשר הסרה פשוטה של המדבקה.

עמידות ומסקנות:

כמו שצויין הדבק בו החברה משתמשת הינו דבק המושפע מחום והחשש המרכזי שלי היה שלאחר כמה ימים במחסן של 40 מעלות ואף למעלה מכך, הדבר ישפיע על המדבקות. אז מסתבר שלא. המדבקות עברו את מבחן המחסן המהביל.
גם את מבחן השטיפה המדבקות עברו ולא הראו סימן של התקלפות בקצוות.
מבחינת הגנה על השילדה ברכיבות שעשיתי שמעתי לו אילו אבנים ניתזות מהצינור התחתון ומבחינה של המדבקה נראה כי זו החזיקה ואף לא קיבלה סימן. המקומות בהן הנעליים שלי היו משפשפות את השלדה נשארו מוגנים ולא נראה סימן על המדבקות.
מבחינה אסתטית לדעתי המדבקות מוסיפות למראה השלדה ואף הדבקתי חלקן במקומות מסויימים רק לשם היופי.

לחברה מגוון דוגמאות נועזות יותר ונועזות פחות כך שתוכלו למצוא מה שהכי מתאים לכם.
All Mountain Style

סיכום.

לדעתי מדובר במוצר טוב שאכן מקיים את אשר נועד לבצע. מצד אחד לספק את ההגנה ומצד שני להשתלב בעיצוב השלדה ואף להוסיף לו.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

1 Comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*