מדידת אינדורו עם STRAVA!!!

בסופ"ש האחרון התקיימה מדידת זמנים בין חברים בעזרת אפליקציית ה- STRAVA.

אפליקציה שכבר מזמן הפכה ליותר מסתם מדידת "כמה ק"מ עשיתי היום?"

אני אישית לא מכיר כמעט רוכבים שלא משתמשים ב- STRAVA. האפליקציה עוזרת לך להתאמן בכל פעם שאתה יוצא לרכב. כל רכיבה הופכת לסוג של תחרות מול ההישגים הקודמים שלך, ואם אתה ממש טוב אז מול עשרת הרוכבים הכי טובים על המסלול אותו אתה רוכב.

KOM לדוגמא, זה – King Of Mountain. התואר אותו מקבל המנצח על כל סגמנט. המילה KOM כל כך נפוצה בקרב הרוכבים, שחברת WTB אפילו מייצרת חישוקים עם השם הזה.

טוב, לענייננו.

לפני כשבוע עברה הודעה בין כ- 50 הרוכבים הטובים בארץ. וזו לשון ההודעה:

"בסופ"ש הקרוב תתקיים מדידת זמנים על שלושה סטייגים במישמר העמק. יוסי2, זאביק השועל, ודן7. המדידה תיערך בעזרת אפליקצית ה-סטרבה. יש לעלות מהחניה לראש הגבעה, לבצע את יוסי2. (שהוא דרך אגב מסלול המבחן שלנו ) לטפס לראש זאביק השועל. לרדת אותו. לעלות שוב לראש הגבעה ולרדת את דן7. יש לבצע את כל הסיבוב ברכיבה כמובן. ולבצע אותו בשלמותו. יש לשמור את הרכיבה בסטרבה. אם הרגשתם שתוכלו לשפר, ניתן לבצע הכל מחדש שוב. אבל הכל. את כל הסיבוב. התוצאות של הסיבוב הטוב ביותר הן שיקבעו את המנצח. ממש לא אכפת מי היה שם הכי מהיר לפני יומים או שנתיים. המדידה היא כמובן רק לסטייגים. ולא לכל העליות או כל הסיבוב. אז ניתן לנוח בין לבין. ניתן לבצע את המדידה בשישי או בשבת או בשניהם."

ההודעה עברה בין קבוצות הוואטסאפ של הרוכבים. רוכבים שאתם כנראה מכירים מפודיומים בסבב הדאונהיל של אמיר כספי (המלך) וסבב האינדורו של עירה שמש (התותח). רוכבים שמככבים בדרך כלל (בסטרבה) בעשיריה של כל סינגל טכני בירידה. (חלקם גם חזקים מאוד בכל דיסציפלינה אחרת של הספורט).

עקב כך שההודעה על המדידה הייתה הפתעה, חלק מהרוכבים לא הצליחו לשנות תכניות ולהגיע. אך לאלה שהגיעו המתינו תנאים מצויינים בשטח. ביום שישי כבר הגיעו מספר רוכבים לבצע את ה"סיבוב". רוכב אחד אפילו הגיע עם אופניים חשמליים כדי להתאמן כמה שיותר על שלושת המסלולים (כמובן שהוא בכלל לא העלה את הרכיבה בסטרבה כדי לא להיפסל).

כבר ביום שישי התברר שרוכב אחד הוא מעל כולם ברמת הרכיבה שלו. בן קדמי, הגיע אחרי 6 שעות של הדרכה בבן שמן לבצע את "הסיבוב" במישמר העמק. ועשה אותו פעמיים. בשתי הפעמים הציב רף גבוה לכל מי שהגיע אחריו. דרך אגב, בן עשה את הסינגל "זאביק" בפעם הראשונה בחייו ביום זה. מדהים! בשבת הגיעו עוד רוכבים לבצע את "הסיבוב" אבל אף אחד מהם לא ממש התקרב לתוצאה שקבע קדמי ביום שישי.

כמובן שגם אנחנו ביצענו את "הסיבוב" הקורע הזה. (קישור לסיבוב בסטרבה שלי ) הסיבוב נראה די קל. אלו סינגלים מוכרים שבדרך כלל אנחנו רוכבים אותם פלוס עוד מספר סינגלים. אבל, התברר לנו שהתפירה של שלושתם בסדר המסויים הזה… זה פשוט קשה. הגבעה של יוסי2 ודן7 רחוקה מהגבעה של זאביק השועל. אז… הלוך חזור ושוב ושוב… אחרי סיבוב אחד חשבנו לפרוש. אבל גם אני וגם דן קיוינו שנוכל לשפר קצת את התוצאות שעשינו. אז יצאנו לעוד סיבוב.

בשבת בערב הוצגו התוצאות של כל מי שהשתתף במדידה. אף רוכב לא הצליח לשבור את השיא שקבע בן קדמי ביום שישי. (קישור לרכיבה המנצחת של בן קדמי בסטרבה ) והוא הוכרז כמנצח של מדידת הסטרבה הראשונה.

קדמי זכה בזוג מגיני ברכיים של חברת SEVEN מתנת היבואן "סער".

בשיחה עם בן אחרי הניצחון הוא ביקש לומר קודם כל תודה למארגנים. וציין שזה דבר מאוד חשוב שיהיו אירועים כאלה. כמובן שזה יכול להיות קרש קפיצה מצוין למי שאף פעם לא התחרה בעבר, ולמי שחושב להתחרות בתחרויות אמיתיות, זה חובה. אם זה בארץ ואם זה בחו"ל. "זה מחדד אותך. ונותן משמעות לרכיבה של שישבת" כל השתתפות בתחרות היא משהו שמקדם אותך כרוכב.

בן קדמי למי שלא יודע, הוא הבעלים של חברת "יסודות בית הספר לאופניים". וקוטף ניצחונות כבר לפחות 15 שנה בתחום אופני ההרים. וכיום מספונסר של:

TREK ישראל.
Spy משקפי שמש ומגן.
Leatt
מריוסנטר.
Fox בולמים.
We:ride.

דרך אגב, עבדכם הנאמן לקח את המקום השני. ודן קטף את המקום השלישי.

תוצאות שלושת המקומות הראשונים:

בן קדמי- 05:11 דקות.

יוסי סרוסי – 05:39 דקות.

דן אלינוב – 06:28 דקות.

מקורות יודעי דבר מסרו לנו שזו רק ההתחלה. ועוד מדידות כאלה מתוכננות בהמשך. אם גם אתם רוצים להיכנס למדידות אלה, שילחו לנו מייל או הודעה.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

1 Comment

  1. מחזק אתכם ביוזמתכם.
    אני מודרך על ידי בן כבר 4 שנים.
    אשמח להתחרות . נייד שלי 0546540564

התגובות סגורות.