רכיבת לילה.

הכל התחיל לפני כעשר שנים כאשר אחד החברים הציע "בוא לנסות משהו חדש" יוצאים השבוע לרכיבת לילה.

כמובן שאני שנמצאתי בתחילת דרכי כרוכב, מאוד חששתי והתחלתי להתלבט. האם זה נכון? האם זה מסוכן? מה אני צריך את זה בכלל …?

עם נסיון של כשנה בתחום הרכיבה, לקח לי כמה שעות להתקוטט עם המחשבות והלבטים עד לקבלת ההחלטה הגורלית .. יוצאים !

קובעים ביער (מגרש הבית ) בבנשמן. כל הדרך הבטן מתהפכת לי כמו בגלגל ענק, מגיע למצפה ופוגש את החברים, חבר משאיל לי פנס, התארגנות קלילה ועולים על האופניים.

בהתחלה הכל נראה אחרת. כל ירידת סלע מלווה בחשש על גבול העצירה וירידה מהאופניים, אבל לאחר הסתגלות קצרה החששות החלו להתפוגג ואני מגביר מהירות בהתאם לתחושת הבטחון.

תוך כדי זרימה אני מגיע לקטע באחד הסינגלים שמוכר לי מאוד ואני כבר מרגיש מצויין והופ  החלקה קלה ואני על הרצפה…

ממשיכים ברכיבה ובסיום של כ 14 ק"מ מגיעים לרכב חזרה חבולים (אני) אך מרוצים.

יושבים לשתות בירה משובחת וקרה. החברים שואלים אותי איך היה? ואני לתומי עונה "השד לא כל כך נורא"  ותוך כדי שואל מתי הפעם הבאה …

בפעמים הבאות הכל הלך והשתפר, הייתי יותר משוחרר על האופניים וכמובן העזתי יותר. המהירות עלתה, ההתמודדות עם מכשולים טכניים וקשים, ועם הזמן הגיע גם הרגע לשחרר קצת "זמן אוויר".

באופן כללי ברכיבת לילה יש המון יתרונות.

את רוב ה"קירות" לדוגמא, כבשתי דווקא ברכיבות לילה… ישנו טישטוש בעומק ובמרחק העצמים בגלל החושך. המון אלמנטים מתגמדים בגלל הראות הלקויה, אחת הדוגמאות שמהדהדת לי כל הזמן היא הקפיצה של דרופ המערה בבנשמן שקפצתי פעם ראשונה בלילה. לאחר יומיים הגעתי עם חברים בבוקר ולא העזתי לקפוץ .

אחד היתרונות החזקים הוא שברכיבת לילה הרוכב הופך להרבה יותר "חד" מבחינת הריכוז. ברגע שמגיעים לסוג של בשלות מסויימת וכמובן לאחר מספר רכיבות.

הפער בנתונים היבשים (מהירות, גובה טיפוס ) הצתמצם עם הזמן ונכון לשנים האחרונות הנתונים זהים לחלוטין. כן,  ניתן לרכב מהר ברכיבת לילה ממש כמו ברכיבת יום. חשוב כמובן לתת לזה להגיע לבד ולא למתוח גבולות מהר מידי כדי להמנע מפציעות מיותרות .

אחד היתרונות הנוספים ברכיבת לילה הוא מזג האוויר. בקיץ הישראלי, פשוט חם ולח מידי. גם כאשר קמים מוקדם לרכב ביער. אולם כאשר מגיעים ליער בערב, עומס החום כבר יורד וניתן להנות מתנאים "משופרים"  ופחות חמים ולחים.

בכל הנוגע לרכיבות לילה בחורף, מומלץ מאוד להשקיע בביגוד איכותי כדי לשמר את טמפרטורת הגוף מהסיבה שבמקומות נמוכים ניתן להגיע בקלות לאזור האפס מעלות. וכמו בכל רכיבת חורף, כדאי למהר להחליף לבגדים יבשים בסיום הרכיבה. למניעת התקררות. מנסיון…

יתרון נוסף הוא גמישות בזמנים, אף אחד לא ממהר לעבודה, או למשפחה. כמעט תמיד אפשר לקנח בבירה איכותית ו"בישיבת צוות" עם חברי הקבוצה .

ויש גם הפתעות נעימות ברכיבת לילה ביער. בלילה פוגשים המון "דיירים" שלא פוגשים בדרך כלל באור יום. תנים, שועלים, חזירי בר, צבועים, עקרבים ונחשים, הם כולם יוצאים בלילה כדי לקבל את פנינו בברכה, כל עוד לא נפריע להם הם ישמרו "מרחק נגיעה" …

רכיבת לילה היא חוויה מדהימה. האווירה, החברים, האתגר ובכלל העניין של לקום מהספה בערב אחרי יום עבודה.

עם הזמן הרכיבה הלילית הפכה  ל"נוהל". הקבוצה שלנו גדלה כל הזמן ומתווספים רוכבים שנדבקים בחיידק. אחד הדברים שהכי כיף לראות זאת ההתקדמות של רוכבים שמצטרפים לז'אנר וכמה זה תורם להם בתחושת הבטחון ברכיבה. ממליץ בחום לכל רוכב לנסות לפחות פעם אחת.

בהמשך, אכתוב על הציוד הנחוץ לרכיבות לילה. להתראות.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

4 Comments

  1. ואי זה נשמע ממש כיף!!! חייב לנסות פעם גם לרכב בלילה!!!
    אבי היה מעניין מאוד לקריאה, כל הכבוד על המאמר )))

  2. תודה על הכתבה. יהיה מאוד מועיל אם תעלו בהמשך רשימת ציוד מומלץ לרכיבת לילה.

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*