ביקורת קסדת MET LUPO

חברת MET ממוקמת באלפים האיטלקיים. כבר שנים שהחברה מייצרת קסדות לשלל תחומי אקסטרים.

מבחן זה הוא הראשון בסדרה של מבחנים לקסדות של MET. וזאת תודות לברונו מבייקלאב ולניסים מאופני ניסים. אשר דאגו לצייד אותנו בליין קסדות 2017. לחברה דגמי קסדות רבים מאופני כביש ועד DH. אנו נתמקד בדגמי השבילים \ אינדורו של החברה.

דגם ה-  MET LUPO מקוטלג בחברה כדגם המיועד לרכיבת שבילים. כלומר יכול לספק את הרוכב הממוצע אשר רוכב בסינגלים המגוונים של ארצנו. אקפוץ כבר עכשיו לסוף הביקורת ואומר שהדגם מספק הגנה אשר תספק גם את רוכב האינדורו הממוצע זה שמחפש יותר ריגוש בשבילים אתגריים.

יבואן: מוטו אופן, מחיר 650 ₪

נתונים:

  • מראה אינדורו (הגנה על העורף).
  • משקל 270 גר’ למידה M.
  • 20 פתחי אוורור.
  • כיוון מידה במנגנון עורף מעגלי, כיוון רצועות צד.
  • סוגר רצועת סנטר קליפס סטנדרטי, וויזור/ מצחייה מתכווננת.
  • אביזרים נלווים (חיבור נתיק למצלמות GOPRO)
  • צבעים: כחול, לבן, ירוק, שחור, שחור+צהוב, שחור+כחול.

התרשמות ראשונית

מיד שמרימים את הקסדה ניתן להבחין בשני מאפיינים מרכזיים שלה, הראשון הוא משקלה הנמוך והשני ולדעתי היותר חשוב הינו כמות פתחי האיוורור שקיימים בקסדה. מהעורף ועד החזית. כאשר בחזית פתח איוורור גדול במיוחד.

פנים הקסדה די סטנדרטי ומכיל שכבת ריפוד פנימית נוחה.

מלבד זאת תבחינו כי בחלק הקדמי ישנו מאפיין שייחודי לקסדות MET וזהו פס ג’ל מחורץ אשר מגיע מצד אחד של המצח עד לצידן השני. ג’ל זה שעשוי מחומר שאינו סופג לחות מטרתו להגדיל את הנוחות ולהסיט את הזיעה לצידי המצח. כך אין טיפטוף של זיעה אל עבר העיניים.

החברה מציינת שבניגוד לריפודים קדמיים אחרים בקסדות שעשויים לרוב מבד, הג’ל שלהם עמיד יותר ויחזיק לאורך זמן ארוך יותר. (נעדכן כמובן בעתיד)

מאפיין נוסף שהבחנו בו בהמשך תקופת המבחן הינו שרצועות הקסדה עשויות לייקרה ומאווררות גם הן, כך שהן משתלבות במאפיין העיקרי של הקסדה והוא זרימת אוויר.

כיוון, התאמה ונוחות:

בעורף הקסדה נמצאת מערכת מעגלית איתה ניתן לכוון בקלות, ביד אחת את מידת הקסדה. המערכת נוחה מאוד ודומה לאלו הקיימות ברוב הקסדות הנפוצות היום בשוק.

החלק הפנימי של מערכת זאת (זה שלמעשה תומך בעורף) אינו מרופד אך מצדדיו חלקי סיליקון אשר העניקו את המגע הדרוש ומנעו החלקה.

כיוון אורך רצועות הקסדה נעשה על ידי מנגנוני נעילה סטנדרטיים וביחד עם כיוון הסוגר המרכזי מאפשרים יכולת להאריך או לקצר את הרצועות כראות עיניכם.

בחבישה ראשונה הקסדה הרגישה נוחה מאוד והתאימה לראש בצורה טובה, לא הורגש לחץ מסוים או אי נוחות. כמו כן הקסדה מתאימה לחבישה עם משקפיים. אני חייב לציין כי הג’ל בקדמת הקסדה באמת נוח מאוד ונתן תחושה נוחה במצח.

בשטח.

לאורך כל תקופת המבחן הקסדה לא עשתה בעיות מבחינת נוחות או לחץ באזור כל שהוא בראש. כמובן שנבדקה גם ברכיבה עם משקפיים ולא הורגשה איזו אי נוחות או לחץ באזור הרקות. אחד המאפיינים ממנו חששתי הינו העובדה כי המצחייה מקובעת לקסדה רק בצדדיה כך שיש לה חופש מסוים וזה עלול לגרום לרעשי נקישה ברכיבה בחלקים טכניים, אך שמחתי לגלות כי זה איננו המצב.

לאורך כל תקופת המבחן לא מצאתי את עצמי משחק עם כיווני רצועות הצד או מנגנון העורף ואלה נשארו בדיוק כפי שכיוונתי אותם ברכיבה הראשונה.

למזלנו או לא, בחלק ניכר מתקופת המבחן שרר שרב בארצנו ושמחתי מאוד לנצל את כל 20 פתחי האוורור שהקסדה מספקת, כמובן שהזעתי, אך ניכר כי הקסדה מנדפת בצורה טובה מאוד והפתחים הגדולים מאפשרים זרימת אוויר מעולה. בהקשר זה אני חייב לציין כי כן ציפיתי שבקסדה בה פתחי אוורור כה גדולים תהיה משולבת רשת בחלקה הפנימי למניעת כניסת מעופפים מהחי או הצומח, אך כמובן זה היה פוגע בזרימת האוויר וזו הבחירה שהחברה החליטה לקבל.

ברכיבות עצמן הקסדה הייתה מאוד יציבה על הראש ולא זזה ממקומה בדרופים קפיצות וגינות סלעים.

סיכום.

קסדה מבחינתי כרוכב צריכה לתת לי הגנה לראש ובכך גם לתת לי ביטחון ברכיבה, קסדת ה- MET LUPO למרות שמיועדת לרכיבות שבילים, נתנה לי ביטחון להשתמש בה לכל הרכיבות אותן אני בדרך כלל עושה ולא הרגשתי בשום שלב כי אני משתמש בציוד לא נכון לשטח בו אני נמצא. מיגון הקסדה מכסה את עורף הרוכב כמקובל בקסדות שבילים אגרסביות, שכבת המגן הפנימית (דמויית קלקר) עבה מספיק והתחושה הכללית הינה ביטחון עטוף במחשבה על אוורור. יש לציין כי מלבד שימוש בפולימרים בשכבת המגן הפנימית לקסדה זו אין מערכת מיגון נוספת ייחודיות דוגמת MIPS.

יתרונות:

  • קלה
  • מאווררת מאוד

חסרונות:

  • היעדר רשת יתושים

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*