Ghost SL AMR

המותג Ghost קיים כבר יותר מ 20 שנה. כחברה שהתחילה כשמספר חברים נפגשו בגראג’ והחליטו לייצר יחד אופניים, כיום Ghost היא אחת מחברות האופניים החזקות בעולם.

לחברה מבחר רב של דגמים מאופני ז”ק ועד אופני אינדורו. בדגמי 27.5 ו 29.

https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/fully/line/sl-amr-29/

את דגם ה SL AMR ראיתי אצל שני חברים טובים. כאשר אחד מהם התרסק ביער… במקום לעזור לו, לקחתי את אופניו וברחתי איתם. מה אגיד? אהבתי. (סליחה גלעד, החלמה מהירה חחח)

אחרי שבועיים בערך קיבלתי לידיי מהיבואן את ה-SL AMR 9.9 LC למבחן.

יבואן: בשביל האופניים. מחיר: 22500 ש”ח.

Ghost Bikes – das neue SLAMRX AL von GHOST_officialMehr Mountainbike-Videos

קצת על החלקים ונתונים יבשים.

אלו אופני אולמאונטיין כמו שכתוב בספר. עם כל החידושים שיש היום.

השילדה הינה שילדת קרבון עם משולש אחורי מאלומיניום וחיווט פנימי מלא. בעלת מהלך של 130 מ”מ בשיטת FSR. עם בולם קפיץ! הזויות נוחות. לא XC ולא אינדורו. משהו באמצע.

האופניים מגיעים עם חלקים באמת מדהימים. לא הייתי מחליף אפילו בורג. (דרך אגב כל הברגים על האופניים הם מסוג כוכב ולא אלן. לידע כללי.)

גיאומטריה.

כיוונונים.

מבחינת הכנת האופניים לרכיבה, דבר ראשון שביצעתי היה הורדת הספייסרים מתחת לסטם והרכבה של הכידון האישי שלי. 740ממ עם גריפים מספוג כמובן.

מגן בוץ, גובה כסא  ומתקן בקבוק והופ אני מוכן לרכיבה.

כיוון הבולמים למשקלי.

הבולם האחורי שמגיע על האופניים הוא בולם קפיץ של רוקשוקס. בעל נעילה וכיוון קומפרשן וריבאונד.

הבולם הגיע עם קפיץ שהתאים למשקלי וכוון על כ- 25% סאג.

כרגיל מצאתי שאני מעדיף לרכב כאשר הבולם פתוח לחלוטין ונותן מענה לעקיבת השטח. לא הרגשתי צורך לנעול את הבולם האחורי, על אף שלפי נתוני המתלה, (FSR ) האופניים אינם אמורים להיות יעילי פידול.

הבולם הקדמי, ה- PIKE של רוקשוקס, כוון על 10% סאג בלבד. כמו שאני רגיל. לבולם כיווני ריבאונד וקומפרשן. פלוס נעילה. כמובן שלא נעלתי את הבולם אף פעם (למה לעזאזל עדיין מייצרים נעילה לבולמים קדמיים בכלל?)

בשטח.

כבר ברכיבות הראשונות הרגשתי “מחובר” לאופניים ולא נדרשה שום “תקופת הסתגלות”. האופניים נוחים ומשרים ביטחון.

האופניים הינם אופני שבילים שמיועדים להתמודד עם עליות וירידות ברמה די זהה. על כן בחנתי אותם במספר אזורי רכיבה.

יצאתי לרכיבה הראשונה איתם בפארק קנדה ורכבתי את מסלול ה GC 2019. מסלול עליות ארוכות עם כמה קשות…. אבל, עם ירידות מעולות מהירות וטכניות. האופניים לא איכזבו.

הדבר היחידי שהפריע לי היה רוחב הצמיגים. (2.4) לדעתי צמיגים צרים יותר, היו מחמיאים יותר לאופניים הללו.

עליות.

מי שמכיר אותי יודע שאני לא אדם של נעילת מתלים. לא נועל מתלה. לא מרגיש שזה עוזר לי. באופניי הפרטיים אפילו זרקתי את כל המערכת נעילה לפח… לכן גם פה, בדקתי את האופניים ללא נעילה כלל. והאופניים פידלו טוב מאוד. בכל עליה או מישור. האופניים מפדלים טוב בצורה מפתיעה בהתחשב בכך שהם בעלי מתלה FSR ובולם קפיץ מאחור.

ירידות.

האופניים פשוט טסים קדימה! הגלגלים הגדולים יחד עם המתלה והבולמים המעולים, פשוט נותנים ביטחון. האופניים משככים נהדר. הציינסטיי הארוך גם הוא תורם ליציבות. אבל מצד שני, קצת מסרבל את האופניים בסיבובים צפופים או משיכה פתאומית של הפרונט. לא משהו שלא ניתן להתרגל אליו.

מתלה הFSR מדהים אותי כל פעם מחדש כשאני מגיע מאופניים אחרים. גם כשהברקס האחורי לחוץ המתלה עדיין אקטיבי וזה נותן עוד ביטחון.

מאז יצא שרכבתי איתם גם בבן שמן במסלולים רבים. טכניים בעיקר. האופניים מרגישים יותר מ 130מ"מ מהלך. הם מאוד קשיחים ולכן נותנים ביטחון גדול בהסתערות על קטעים טכניים.

לאופניים מרווח בוץ גדול. שנבדק לצערי יותר מפעם אחת עקב הסופ"שים הגשומים והבוציים. האופן לא נתקע אפילו פעם אחת עקב בוץ מעצבן. (דבר שקרה לי המון עם אופניים אחרים)

סיכום.

האופניים הללו היו אצלי בסך הכל שבועיים. אבל משום מה יצא לי לרכב עליהם ממש הרבה.

מאוד נהניתי עליהם. האופניים מספקים את כל מה שרוכב מתקדם יבקש מזוג אופניים אחד שישרת אותו להכל. אופני All Mountain לגמרי.

פלוסים:

·       כל החלקים על האופניים הם טופ.

·       ברגי כוכב. פחות סיכוי להרוס ראש בורג.

·        

מינוסים:

·       צמיגים כבדים ומסורבלים.

אשמח לקבל מכם משוב באימייל. עם כל שאלה שצצה לכם בעקבות קריאת הכתבה.

1 Comment

  1. קניתי אותם באוקטובר האחרון. נסעתי כ120 קמ לשבוע בממוצע. ס
    סל של כ2000. בזמן הזה כבר החלפתי בלם קדמי – דיסק פעם ורפידות 3 פעמים; שרשרת; קסטה אחורית כולה (ללא אחראיות). אופניים אמנם נוחות לי מאוד אבל קצב הבלאי נראה תמוה

התגובות סגורות.